reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ SİSTEMİ HANGİ GEREKÇELERLE DEĞİŞTİRİLMELİDİR?

28 Eylül 2017, Perşembe, 12:33 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, üniversiteye giriş sisteminin değiştirilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı. Bir sistem değişikliğine gidilirken, aksayan yönlerinin ve çözüm yollarının neler olduğunun belirlenmesi gerektiğini kaydeden Koncuk, şu anda hiç kimsenin hangi gerekçelerle sistemin değişmesi gerektiğini bilmediğini söyledi. Puan türlerinin 18’den 3’e düşürüldüğü taktirde bunun sonuçlarının neler olacağının tartışılması […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, üniversiteye giriş sisteminin değiştirilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.

Bir sistem değişikliğine gidilirken, aksayan yönlerinin ve çözüm yollarının neler olduğunun belirlenmesi gerektiğini kaydeden Koncuk, şu anda hiç kimsenin hangi gerekçelerle sistemin değişmesi gerektiğini bilmediğini söyledi.

Puan türlerinin 18’den 3’e düşürüldüğü taktirde bunun sonuçlarının neler olacağının tartışılması gerektiğini bildiren Koncuk, sürekli sistem değiştirmek yerine sistemi geliştirmeyi düşünmenin daha mantıklı olacağını ifade etti.

Öğrencilerin ve ailelerin sistem değişikliğinden dolayı endişeli olduğunu, bu endişeleri azaltmak için daha kapsamlı bir açıklama yapılması gerektiğini kaydeden Koncuk, eğitimdeki “olmadı baştan” şeklindeki yaklaşımların eğitimimize zarar verdiğini bildirdi.

Koncuk, ortaöğretim sistemi ile entegre, öğrenci merkezli olan bir sistem kurgulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında şunları ifade etti:

“Üniversite giriş sistemi değişmez değil ancak bir sistem değiştirilirken aksayan yönleri, çözüm yolları nedir, bunlar kamuoyu ile paylaşılır.

Şu an sistemin değişeceği konuşuluyor ancak kimse hangi gerekçelerle sistemin değişmesi gerektiğini bilmiyor.

Üniversite giriş sistemi öğrenci merkezli olarak değiştirilebilir. Şu anki sistem öğrenci merkezli bir sistem gibi görünüyor, çünkü 18 farklı puan türü oluşabiliyor. Bu puan türlerini 3’e düşürdüğümüzde doğru mu, yanlış mı yaparız kaygılarının enine boyuna tartışılması lazım. Böyle bir tartışma şu an yok.

Sürekli sistem değiştirmek yerine sistemi geliştirmeyi düşünmek daha mantıklı olabilir.

Gördüğüm kadarıyla şu an olgunlaşmış bir sistem yok, ancak her sistem değişikliği yeni entegrasyon problemini de beraberinde getiriyor.

Bu sebeple orta öğretim sistemi ile entegre, öğrenci merkezli olan ve öğrenci seçeneklerine uygun bir sistemi kurgulamak temel amaç olmalıdır.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.