reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN: “YEKTA SARAÇ, ‘YAPILAN MECBURİ HİZMET DEĞİLDİR’ DEDİ.”

26 Ocak 2018, Cuma, 11:10 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, YÖK Başkanı Yekta Saraç’a akademisyenlere zorunlu hizmet getirileceğine dair kamuoyunda yer alan haberleri sordu. Saraç’ın kamuoyuna yansıyan mecburi hizmet iddiasının doğru bir ifade olmadığını söylediğini bildiren Koncuk, “Sayın Başkan, aslında YÖK, üniversiteler ile akademisyenler arasında bir anlamda bir köprü olmakta, adayların yerleşme sıkıntısını hafifletmek istemektedir ve […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, YÖK Başkanı Yekta Saraç’a akademisyenlere zorunlu hizmet getirileceğine dair kamuoyunda yer alan haberleri sordu.

Saraç’ın kamuoyuna yansıyan mecburi hizmet iddiasının doğru bir ifade olmadığını söylediğini bildiren Koncuk, “Sayın Başkan, aslında YÖK, üniversiteler ile akademisyenler arasında bir anlamda bir köprü olmakta, adayların yerleşme sıkıntısını hafifletmek istemektedir ve bu mecburi hizmet değildir” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şunları kaydetti: “YÖK Başkanı Sayın Yekta Saraç ile doktorasını bitirenlere mecburi hizmet iddiasını konuştum. Sayın Başkan, Aslında YÖK, üniversiteler ile akademisyenler arasında bir anlamda bir köprü olmakta, adayların yerleşme sıkıntısını hafifletmek istemektedir ve bu mecburi hizmet değildir, demiştir.

Sayın Saraç, akademisyenlerin bilimsel çalışmaları vb. değerlendirmeden elde edecekleri puanlarına göre, üniversitelerin ihtiyaçlarını keyfi olarak değil ilk 10’a girenler içerisinden alabileceklerini, ifade ederek, üniversitelere sınırlı bir yetki bırakılmıştır, diye açıklamıştır.

Kamuoyuna yansıyan mecburi hizmet iddiasının doğru bir ifade olmadığını da açıklayan Sayın Başkan bu düzenleme ile akademisyenleri, üniversite arama telaş ve zorluğundan kurtarmayı esas aldıklarını da söylemiştir. Akademisyenlerimiz için hayırlısı olsun.”

Resimler

Yorumlar

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 8 =

Henüz yorum yapılmamış.