reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN, ‘YÖNETİCİ ATAMA SİSTEMİ ENİNE BOYUNA TARTIŞILMALIDIR’

30 Ocak 2018, Salı, 2:58 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Yönetici Atama Taslağı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak kamuda mülakata karşı olduklarını söyleyen Genel Başkan Koncuk, ancak hükümetin bakış açısının böyle olmadığını, her alanda mülakatı esas alan düzenlemeler yaptığını kaydetti. MEB’in yönetici atama sistemini tartışmaya açtığını söyleyen Koncuk, yeni bir […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Yönetici Atama Taslağı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak kamuda mülakata karşı olduklarını söyleyen Genel Başkan Koncuk, ancak hükümetin bakış açısının böyle olmadığını, her alanda mülakatı esas alan düzenlemeler yaptığını kaydetti.

MEB’in yönetici atama sistemini tartışmaya açtığını söyleyen Koncuk, yeni bir teklif daha sundu. Koncuk “Yönetici atamada mülakat KALDI/GEÇTİ şeklinde yapılabilir ve atamalar sadece yazılı puan üstünlüğüne göre yapılabilir. Tüm bunlar tartışılmalı ve daha adil sistem bulunmalıdır.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şunlara kaydetti:

“Biz her alanda mülakata karşıyız. Bu gerek Türkiye Kamu-Sen gerekse ona bağlı olarak faaliyet yapan Türk Eğitim-Sen’in tüm kamuda gerek yönetici gerekse memur alımında ilkemizdir. Fakat hükümetin bakış açısı öyle değildir ve her alanda mülakatı esas alan düzenlemeler yapmaktadır.

Şuan MEB yönetici atama sistemini tartışmaya açmıştır. Halen tartışılmaktadır. Geçen gün yaptığım değerlendirmede temsil, diksiyon vb konularda mülakatın % 10-15 oranında, yazılımın %85-90 oranında kabul edilebileceğini açıklamıştım. Bu dahi tartışılabilir bir durumdur.

MEB’e bir teklif daha getirelim, çünkü mülakattan vazgeçilmeyeceği gibi bir durumu da dikkate almalıyız. Yönetici atamada mülakat KALDI/GEÇTİ şeklinde yapılabilir ve atamalar sadece yazılı puan üstünlüğüne göre yapılabilir. Tüm bunlar tartışılmalı ve daha adil sistem bulunmalıdır.

MEB’in yönetici atama konusunu tartışmaya açmasını önemli bir gelişme olarak görüyoruz. Önemli olan bu tartışmalara gereken değeri göstermek, eğitimcilere kulak vermektir. Samimiyeti hep birlikte görmek istiyoruz. En doğrusu yapılsın istiyoruz.

Mülakat şuan uygulandığı gibi devam ederse ne öğretmen, memur alımında ne de yönetici atamada bugüne kadar yaşadığımız alın teri hırsızlığı bitecektir. Bu durumda mülakatın da kalkmayacağını da düşünerek bir 3. yol hem memur alımında hem de yönetici atamada bulunmalıdır.

Aslında şuan Şubat ayında yapılacak öğretmen alımında uygulanacak yöntemin açıklanmasını bekliyoruz. Ya da şu açıklanmalı, hatta garanti verilmelidir, KPSS puanından daha düşük bir mülakat notu verilmeyecek, kimsenin mülakat puanı da KPSS’sinden yüksek olmayacak, diye bekliyoruz.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ8 + = 11

Henüz yorum yapılmamış.