reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Genel Başkan:”Herkes Kendi Kalesini Korumaya Devam!”

21 Nisan 2017, Cuma, 2:48 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Koç’un “Sanayileşme ve Türkiye” adlı kitabında yer alan demokrasi, hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğüne ilişkin araştırma verilerini paylaştı. Türkiye’nin hukukun üstünlüğü endeksinde 102 ülke arasında 80. sırada, demokrasi endeksinde ise 167 ülke arasında 97. sırada olduğuna dikkat çeken […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdem Koç’un “Sanayileşme ve Türkiye” adlı kitabında yer alan demokrasi, hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğüne ilişkin araştırma verilerini paylaştı.
Türkiye’nin hukukun üstünlüğü endeksinde 102 ülke arasında 80. sırada, demokrasi endeksinde ise 167 ülke arasında 97. sırada olduğuna dikkat çeken Koncuk, “Bir ülkede okumuş, aydın vasfı taşıyan kamu çalışanlarının dahi, sendikal tercihlerini hangi gerekçelerle yaptığını düşündüğümüzde bu sonuçlar hiç de şaşırtıcı değil” dedi.
Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Aynı zamanda üyemiz olan, kıymeti dostum, Prof. Dr. Erdem Koç’un “Sanayileşme ve Türkiye” adlı kitabında, ülkemiz “Hukukun üstünlüğü” kategorisinde, 0.46 endeks puanı ile 102 ülke arasında 80. Sırada gözükmektedir. Veriler 2015 yılına göre değerlendirilmiştir. Şimdi bir ölçüm yapılsa, 80 inci sırayı bulabilmek mümkün müdür, takdir sizlerin.
Aynı eserde, demokrasi endeksinde, 167 ülke arasında 2015 yılı verileri dikkate alındığında 97. sırada, basın özgürlüğünde ise, 179 ülke arasında 151. Sırada görülmekteyiz. Bu rakamların hepsi 2015 yılı verilerine göre ortaya çıkmış, aradan geçen 2 yılda daha mı iyiyiz, daha mı kötü?
Kimseyi suçlamıyorum, ancak bir ülkede okumuş, aydın vasfı taşıyan kamu çalışanlarının dahi, sendikal tercihlerini hangi gerekçelerle yaptığını düşündüğümüzde bu sonuçlar hiç de şaşırtıcı değil.
Tüm bunlar yaşanırken, tüm olaylar “Elle gelen, düğün bayramdır.” mantığı ile değerlendirildiği, tüm yanlışlara, aman sende, denildiği sürece, tüm bunları düzeltecek beyaz atlı prens beklemenin, ne anlamı olabilir? Herkesin kendi kalesini korumaya devam! Bakalım nereye kadar?”

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 1 = 9

Henüz yorum yapılmamış.