reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Genel Başkan,Meb Müsteşarı ile Meb Yasasını Görüştü

7 Mart 2014, Cuma, 10:45 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
GENEL BAŞKAN, MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN İLE MEB YASASINI GÖRÜŞTÜ. MÜSTEŞAR TEKİN: “OKUL MÜDÜRLERİ YAZILI VE SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA GÖRE ATANACAK; OKUL MÜDÜR YARDIMCILARI DA SINAVI KAZANANLAR ARASINDAN OKUL MÜDÜRLERİ TARAFINDAN SEÇİLİP, TEKLİF EDİLECEK.” Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Merkez Yönetim Kurulu ile birlikte 05.03.2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı […]

GENEL BAŞKAN, MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN İLE MEB YASASINI GÖRÜŞTÜ.

MÜSTEŞAR TEKİN: “OKUL MÜDÜRLERİ YAZILI VE SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA GÖRE ATANACAK; OKUL MÜDÜR YARDIMCILARI DA SINAVI KAZANANLAR ARASINDAN OKUL MÜDÜRLERİ TARAFINDAN SEÇİLİP, TEKLİF EDİLECEK.”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Merkez Yönetim Kurulu ile birlikte 05.03.2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Sayın Yusuf Tekin’i ziyaret etti.

Ziyarette MEB Yasası ile ilgili görüşlerini bildiren Genel Başkan Koncuk, Müsteşar Sayın Tekin’e yasa ile ilgili endişelerini anlattı. Sayın Yusuf Tekin’e “Okul yöneticileri keyfi olarak görevden alınacak, buna kim karar verecek? Yoksa okul yöneticilerinin görevden alınması için birtakım kriterler mi gelecek? Memlekete başarılı hizmetleri olan bir okul yöneticisi neden görevden alınacak?” diye sorduğunu kaydeden Koncuk, Müsteşar Yusuf Tekin’in, “Doğru söylüyorsunuz. Birtakım kriterler getirelim. Bu konuda siz de çalışın, biz de çalışalım. Beraberce değerlendirelim” dediğini bildirdi.

Müsteşar Yusuf Tekin’e okul müdürlerinin görevden alınmasının ardından yeni müdürleri nasıl atayacaklarını soran Genel Başkan Koncuk, Müsteşar Tekin’in, okul müdürlerini yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre atayacaklarını, sınavlarda başarı sağlayamamış kişileri okul müdürü olarak atamayacaklarını, dolayısıyla mevcut yönetmeliğin devam edeceğini söylediğini bildirdi.

Mevcut yönetmeliğin aynen geçerli olacağını belirten Koncuk, “Tabi bu yönetmelik eksik kalacaktır, birtakım düzenlemelerin de yapılması gerekmektedir” dedi.

Koncuk, Müsteşar Yusuf Tekin’in okul müdür yardımcılarının da sınavı kazananlar arasından okul müdürleri tarafından seçilip, teklif edileceğini açıkladığını kaydederek, “Bu açıklamalar Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e ait açıklamalardır. Tekin, ‘Bunlar bizim sözümüzdür, sözümüzün arkasındayız’ demiştir” diye konuştu.

“Kimse, kafasına göre ‘seni müdür yardımcısı yaptım’ diyemeyecek” şeklinde konuşan Koncuk, Türk Eğitim-Sen’in bu işi çok yakından takip edeceğini bildirdi. Koncuk, “Demek ki okul yöneticiliğinde keyfi bir atama değil, yazılı ve sözlü sınav sonuçlarına göre atama söz konusu olacaktır” dedi.

Genel Başkan Koncuk, Müsteşar Tekin’e stajyerliğin kaldırılması hususunda performans değerlendirmesinde sendika temsilcilerinin bulunmasının şeffaflık ilkesi gereği olduğunu da ifade etti. Koncuk ayrıca, Bakanlık müfettişlerinin de Ankara’da görevlendirilmelerinin daha doğru olacağını söyledi.

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 3 = 12

Henüz yorum yapılmamış.