reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GENEL BAŞKAN:”MÜLAKAT NEDİR?”

2 Şubat 2018, Cuma, 9:52 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mükakat ile ilgili tekliflerinin tam anlaşılamadığını ifade ederek, konu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Koncuk, mülakata güven duyabilmek için komisyon üyelerinin bu alanda uzmanlığı tescillenmiş kişiler olması gerektiğini belirtti ancak bu alanda uzman bulmanın kolay bir iş olmadığını söyledi. Yeni bir yol bulmak gerektiğini ifade eden Koncuk, […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mükakat ile ilgili tekliflerinin tam anlaşılamadığını ifade ederek, konu hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Koncuk, mülakata güven duyabilmek için komisyon üyelerinin bu alanda uzmanlığı tescillenmiş kişiler olması gerektiğini belirtti ancak bu alanda uzman bulmanın kolay bir iş olmadığını söyledi. Yeni bir yol bulmak gerektiğini ifade eden Koncuk, “Burada bahsettiğim mülakat sadece güvenlik soruşturmasına bağlı olarak yapılacak bir şekilden ibaret olacak, yönetici atama, memur ve öğretmen ataması yazılı veya KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. Verilecek puanın üst ve alt sınırı ise yazılı ve KPSS puanları olacaktır” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mülakat konusunda getirdiğimiz tekliflerin çok iyi anlaşılamadığını görüyorum ya da ben düşüncelerimi yeterince anlatamamış olabilirim. Yazılarını zevkle okuduğum ve tahlillerini beğendiğim Yusuf Sevigen dahi yaklaşımımı tavizkar bulmuş. İyi niyetli yaklaşımları için teşekkürler.

Aslında biz mülakatın varlığından çok, uygulamada yaşanan traji komik uygulamalara karşıyız. Donanımsız komisyon üyelerinin, salt yandaş koruma amacıyla önceden düzenlenmiş puanları kağıda dökmesi mülakat değil, zulümdür. Biz hep bu mantığa ve rezalete karşı çıktık.

Gerek yönetici atamada gerekse memur ve öğretmen alımında bugüne kadar yapılmış olan mülakat sistemini savunmak için ya çok saf ya da yandaş olmak lazım. Gerçekte bu tür mülakat insanımızın devlete olan güvenini kökünden sarsmaktadır. Acil tedbir almanın zamanı gelmiştir.

Mülakata güven duyabilmek için, komisyon üyelerinin bu alanda uzmanlığı tescillenmiş insanlar olması gerekir ki, ben bu alanda yetişmiş uzman bulmanın kolay bir iş olmadığını düşünüyor hatta iddia ediyorum. O halde bir yeni yol bulmak zorundayız. Aslında yapmaya çalıştığım budur.

Gerek yönetici atamada gerekse memur, öğretmen alımında en doğru yöntem yazılı ve güvenlik soruşturmasıdır ancak birçok yetkili güvenlik soruşturmasına yargının itibar etmeme ihtimalini öne sürerek, mülakat yapmak zorunda olduklarını ifade etmektedirler. Bana göre çok doğru değil.

Bu şartlar göz önüne alındığında, yönetici atama dahil tüm alanlarda yazılıyı öne çıkaran, mülakatın etkisini sadece güvenlik sonuçlarına bağlı bir puan olarak sınırlayan bir sistemin oluşmasını sağlamak durumundayız. Bu konuda mülakat komisyonlarına da bir insiyatif bırakılamaz.

Burada bahsettiğim mülakat sadece güvenlik soruşturmasına bağlı olarak yapılacak bir şekilden ibaret olacak, yönetici atama, memur ve öğretmen ataması yazılı veya KPSS puan üstünlüğüne göre yapılacaktır. Verilecek puanın üst ve alt sınırı ise yazılı ve KPSS puanları olacaktır.

Günlerdir anlatmaya çalıştığım budur ve bu mülakatı savunmak değildir adına kaldı/geçti ya da ne derseniz deyiniz, böyle bir mülakat kurgusu bize yaşatılan mülakat rezaletini ortadan kaldıracak bir yol olarak görülebilir. Tüm mütedeyyin insanlar artık adil bir sistem istemektedir.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 2 =

Henüz yorum yapılmamış.