reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GEYLAN: `AYASOFYA ZEMİNİNDE EGEMENLİK RESTLEŞMESİNİN ZAMANI GELMİŞTİR.`

18 Haziran 2020, Perşembe, 11:02 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Ayasofya tartışmalarını değerlendirerek; Ayasofya söz konusu olduğunda, küresel ittifak hareketleniyorsa, Ayasofya meselesini bir inanç tartışması olarak değil, bir egemenlik eşiği olarak görmenin daha doğru olacağını kaydetti. Genel Başkan, ” İnanıyor ve ümit ediyorum ki, 1923’te piste giren Cumhuriyet, her geçen zaman irtifa kazanarak yükselişine devam etmektedir. Ve belki de […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan Ayasofya tartışmalarını değerlendirerek; Ayasofya söz konusu olduğunda, küresel ittifak hareketleniyorsa, Ayasofya meselesini bir inanç tartışması olarak değil, bir egemenlik eşiği olarak görmenin daha doğru olacağını kaydetti. Genel Başkan, ” İnanıyor ve ümit ediyorum ki, 1923’te piste giren Cumhuriyet, her geçen zaman irtifa kazanarak yükselişine devam etmektedir. Ve belki de artık; Ayasofya zemininde “egemenlik restleşmesinin” zamanı gelmiştir.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ayasofya tartışmalarını, dini ya da aktüel siyasi polemiklerin dışında ve üstünde bir zeminde değerlendirmek nasıl olur acaba?

Biliyoruz ki, İstanbul’un fethiyle birlikte Ayasofya’nın “camii” yapılması Türk egemenliğinin sembolik göstergesi olmuştur.

Bir önceki devletimizin güç kaybetmeye başlamasıyla birlikte küresel egemen güçlerin ülkemizin egemenliğine tasallutları değişik usül ve araçlarla kesintisiz süregelmiştir. Ayasofya tartışmalarının her zaman uluslararası zemine taşınması da bu hevesin bir yansımasıdır.

Ülkemizin işgalden kurtarılması akabinde kurulan ve henüz yaralarını saramamış genç Cumhuriyet’imizin Ayasofya’yı müze olarak ilan etmesi, bir “ara formül” olarak egemenlik restleşmesini soğutmaya alması olarak değerlendirilebilir.

Ancak tarih, yeniden Türk’e yüzünü dönüyor..

İnanıyor ve ümit ediyorum ki, 1923’te piste giren Cumhuriyet, her geçen zaman irtifa kazanarak yükselişine devam etmektedir.

Ve belki de artık; Ayasofya zemininde “egemenlik restleşmesinin” zamanı gelmiştir.

Sanırım, Ayasofya sözkonusu olduğunda, Batı’nın şımarık çocuğu komşumuz Yunanistan’dan okyanus ötesinde konuşlanmış olan ABD’ye varıncaya dek küresel ittifak hareketleniyorsa, Ayasofya meselesini bir inanç tartışması olarak değil, bir egemenlik eşiği olarak görmek doğrusu olacaktır.

Evet şüphe duymamalıyız ki, devlet aklı “Ayasofya” konusunu doğrudan bir milli egemenlik unsuru olarak ortaya koymakta ve küresel emperyalizme “Artık dur” deme vaktinin geldiğine inanmaktadır.

Türk’ün bu topraklardaki egemenliğini asla hazmedememiş olan ve bu hazımsızlığını her fırsatta Ayasofya üzerinden kusan Batı’nın reflekslerini bu zaviyeden okumak sağlıklı olacaktır.

İşte Ayasofya tartışmalarını bu gözle değerlendirdiğimizde, hepimizin siyasi, politik ya da dini tartışmaları bir yana bırakıp küresel emperyalizme “Hadi oradan!” diyebilmemiz milli bir sorumluluk olacaktır.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 10

Henüz yorum yapılmamış.