reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GEYLAN: `LGS VE YKS MÜMKÜN OLAN EN GEÇ ZAMANDA YAPILMALIDIR.`

14 Aralık 2020, Pazartesi, 11:27 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un    LGS’de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağına ilişkin açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.Bu kararın makul olduğunu söyleyen Geylan  birtakım tedbirler alınmasını istedi. İki sınavın da mümkün olacak en geç zamanda yapılmasını talep eden Geylan Destekleme ve Yetiştirme kurslarının da online olarak devam ettirilmesi gerektiğini söyledi. […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un    LGS’de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağına ilişkin açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.Bu kararın makul olduğunu söyleyen Geylan  birtakım tedbirler alınmasını istedi. İki sınavın da mümkün olacak en geç zamanda yapılmasını talep eden Geylan Destekleme ve Yetiştirme kurslarının da online olarak devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“MEB, LGS’de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağını duyurdu.
Büyük ihtimalle YKS de benzer nitelikte gerçekleştirilecek.
Bir yıl süreyle ülkedeki tüm süreçleri tehir etmemiz mümkün olmadığına göre; sınavlarla ilgili alınan bu karar makul olmuştur.
Ancak, birtakım tedbirlerin de alınması gereklidir.

-Özellikle özel kurslara devam etmeyen, sadece okullarımızdaki DYK’lar ile sınavlara hazırlık sürecini yürüten öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kursları online olarak devam ettirilmelidir.

-Öncelikle, her iki sınav da mümkün olacak en geç zamanda yapılmalıdır. Böylelikle, (piyasaya aşının da girmesiyle birlikte) 31 Aralık sonrası ikinci dönemde en azından 8 ve 12. sınıflarımız için yüz yüze eğitime başlayabilme, DYK ve diğer desteklerle birlikte yoğun bir hazırlık süreciyle kayıpların bir ölçüde telafi edilebilmesi imkanı doğacaktır.

-Yüz yüze eğitimle kazanılabilecek konu ve soru türlerinden imtina edilmelidir. Sınavlardaki soru türleri, uzaktan eğitimle sağlanabilecek kazanımlara uygun şekilde hazırlanmalıdır.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + = 8

Henüz yorum yapılmamış.