GEYLAN: “SORUMLULUK SINAVLARI ERTELENMELİ.”

19 Haziran 2020, Cuma, 12:12 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 22 – 30 Haziran tarihleri arasında sorumluluk sınavlarının yapılacağını hatırlatarak, 12. sınıflarımızın dışındaki ara sınıf öğrencilerimizin sorumluluk sınavlarının Eylül’e ertelenmesi istedi. Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ 22-30 Haziran tarihlerinde yüzbinlerce öğrencimiz sorumluluk sınavına girecek. Makul olan, en azından mezun durumundaki 12. sınıflarımızın dışındaki ara sınıf öğrencilerimizin […]

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 22 – 30 Haziran tarihleri arasında sorumluluk sınavlarının yapılacağını hatırlatarak, 12. sınıflarımızın dışındaki ara sınıf öğrencilerimizin sorumluluk sınavlarının Eylül’e ertelenmesi istedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“ 22-30 Haziran tarihlerinde yüzbinlerce öğrencimiz sorumluluk sınavına girecek.

Makul olan, en azından mezun durumundaki 12. sınıflarımızın dışındaki ara sınıf öğrencilerimizin sorumluluk sınavlarının Eylül’e ertelenmesidir. Çünkü bu sene 1. Dönem notlarıyla değerlendirme yapıldığı için geçen yıllarla mukayese edilemeyecek ölçüde çok fazla öğrencimiz sorumlu geçmek durumunda kalmıştır.

Zaten seminer çalışmaları online yapılacağından dolayı öğretmenlerimiz okullarda olmayacak.

Dolayısıyla bu tedbirin alınması ve çocuklarımızın sağlığını riske etmemek hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın uygun adımları atacağına inanıyorum.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 8 =

Henüz yorum yapılmamış.