reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

GÖREVE İADELERDE UNVAN VE STATÜ KAYBI ÖNLENSİN

7 Şubat 2018, Çarşamba, 5:35 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte aralarında eğitim kurumu yöneticileri, öğretmenleri ve personelinin de bulunduğu eğitim çalışanları hakkında tedbiren görevden uzaklaştırma ve ihraç işlemi uygulanmıştır. Ancak, bazı eğitim kurumu yöneticilerinin, öğretmenlerinin ve personelinin haklarında görevden uzaklaştırma tedbiri ve ihraç işlemi uygulandıktan sonra, terör örgütü ile bir bağlantısı olmadığı için bu tedbirin kaldırılmasına karar verilmesine veya iade […]

15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte aralarında eğitim kurumu yöneticileri, öğretmenleri ve personelinin de bulunduğu eğitim çalışanları hakkında tedbiren görevden uzaklaştırma ve ihraç işlemi uygulanmıştır. Ancak, bazı eğitim kurumu yöneticilerinin, öğretmenlerinin ve personelinin haklarında görevden uzaklaştırma tedbiri ve ihraç işlemi uygulandıktan sonra, terör örgütü ile bir bağlantısı olmadığı için bu tedbirin kaldırılmasına karar verilmesine veya iade edilmesine rağmen, yöneticilik görevlerine başlatılmamışlar veya önceki görev yerlerine iade edilmemişlerdir.

Görevden uzaklaştırma Devlet memurları hakkında alınan ihtiyati bir tedbir olduğundan, tedbirin kaldırılması halinde, tedbirin uygulanmasından önceki hukuki duruma geri dönülmesi gerekmektedir. Bununla birlikte ihraç edilenlerin iade edilmesiyle suçsuz oldukları kanıtlanmıştır. Bu kişilerin mali ve sosyal hakları ile birlikte daha önce içinde bulundukları hukuki statüleri ve yönetici unvanlarının veya eski görev yerlerine iade edilmesi gerekmektedir.

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’de bulunan hükümler kapsamında idari amirlere, yönetici kadrolarında bulunan personeli görevlerine iade ederken takdir yetkisi verilmiştir. Bu hükme dayanarak idari amirler kişileri cezalandırmak adına bir keyfiyet içerisine girmektedirler. Bununla birlikte öğretmen ve personellerin de eski görev yerlerine iade etmeyip, görev yerlerinin belirlenmesi hususunda bir keyfiyet içerisine girmektedirler.

İdari işlemlerin tesisinde, idareye tanınmış bulunan takdir hakkı hiçbir zaman mutlak ve sınırsız değildir. Hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri veya ihraç işlemi uygulandıktan sonra iade edilen yöneticilerin eski yönetici unvanlarının verilmesi ve görevden uzaklaştırma tedbiri veya ihraç işlemi uygulanmadan önceki hukuki statülerine ve eski görev yerlerine döndürülmeleri, öğretmen ve personellerin ise eski görev yerlerine iade edilmesi hukuk devleti ilkesi kapsamında hakkaniyet gereğidir.

Türk Eğitim Sen olarak; haklarında görevden uzaklaştırma veya ihraç işlemi uygulandıktan sonra, 15 Temmuz sonrası yaşanan süreçte görevden uzaklaştırma tedbiri kaldırılan veya ihraç edildikten sonra görevine iade edilen eğitim kurumu yöneticilerinin, yönetici olarak; eski görev yerlerinde başlatılması, öğretmen ve personellerin ise eski görev yerlerine iade edilmesi, mali ve sosyal haklarının iade edilmesi için, valiliklere talimat gönderilmesi hususunda Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığına talepte bulunduk.

 

Başbakanlığa yazdığımız yazı için tıklayınız

MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 1 = 8

Henüz yorum yapılmamış.