reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

“Güçlü Yüreklerle El Ele” Şube İstişare Toplantısı Yapıldı.

28 Nisan 2014, Pazartesi, 12:42 | Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 7 kişi okudu | 0 yorum
Şubemiz tarafından düzenlenen “Güçlü Yüreklerle El Ele” istişare toplantısı 25.04.2014 günü Türkiye Kamu Sen Genel Merkezi’nde yapıldı. Türk Eğitim Sen Ankara 5 Nolu şube olarak birlik beraberlik, dostluk ve kaynaşmanın sağlanması; eğitim-öğretim alanında yaşanan sorunların dile getirilmesi amacıyla yapılan toplantıya 250’yi aşkın üyemiz katıldı. Türkiye Kamu Sen’in yeni genel merkezinde yapılan toplantıya Genel Başkan İsmail […]

Şubemiz tarafından düzenlenen “Güçlü Yüreklerle El Ele” istişare toplantısı 25.04.2014 günü Türkiye Kamu Sen Genel Merkezi’nde yapıldı.

Türk Eğitim Sen Ankara 5 Nolu şube olarak birlik beraberlik, dostluk ve kaynaşmanın sağlanması; eğitim-öğretim alanında yaşanan sorunların dile getirilmesi amacıyla yapılan toplantıya 250’yi aşkın üyemiz katıldı.

Türkiye Kamu Sen’in yeni genel merkezinde yapılan toplantıya Genel Başkan İsmail Koncuk ve Genel Merkez yöneticileri, Merkez Kadın Komisyonları Başkanı, 5 Nolu Şube Başkanı Sevgi Yalav, , 5 Nolu şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve yönetim kurulları, iş yeri temsilcileri ve çok sayıda üyemiz katıldı.

Şube Başkanı Sevgi Yalav açılış konuşmasına, “Güçlü Yürekler”in ne anlama geldiğini açıklayarak sözlerine başladı. Sevgi Yalav yaptığı konuşmada özetle:

Eğitim çalışanları üzerinde uygulanan bunca baskı ve yıldırma politikalarına aldırış etmeden, güçlü ve yürekli bir duruşla sendikasına sahip olan tüm üyelere teşekkür etti.

Bir kartopunun çığ yapılarak, eğitim çalışanlarının bu çığın altında ezilmek istenmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu, tüm bu çabaların Türk Eğitim Sen ailesine zerre kadar zarar veremeyeceğini vurguladı.

Dik duruşun öneminden bahisle, her Türk evladının Türkiye Cumhuriyetinin bekası, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğin devamı için gayret göstereceğine inandığını söyledi.

İnandığı değerlerden vazgeçen, günü kurtarmaya çalışan, bugün burda yarın başka yerde olan, dün söylediğini bugün inkar eden insanlara Fırıldak dendiği vurgusunu yapan Yalav, toplantının hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

Toplantıya Genel Başkanımız İsmail Koncuk’un konuşmasıyla devam edildi.

Toplantıya katılanlara ve organisyona teşekkür eden Genel Başkanımız İsmail Koncuk konuşmasına, AYM Başkanı Haşim Kılıç’a, dik duruşundan dolayı teşekkür ederek başladı.

Türk Eğitim Sen camiası olarak bu fırıldakların aramızda olmayacağını, Tek yürek ve yurdun her köşesinde var olduklarını söyledi.

Demokrasi mücadelesinin milletlerin hayatında önemli olduğunu belirten Koncuk, bir ülkede demokrasi yoksa, insanca yaşama hakkının da,  huzur ve mutluluğun da olamayacağını söyledi.  “Demokrasi için tarihte bedel ödeyen, canını veren birçok milletten yüzbinlerce insan olmuştur. Türkiye’de de böyledir. Türkiye bugünlere kolay gelmedi. Ülkemizin anladığımız anlamda olgun, kamil bir devlet olması için 90 yıllık bir mücadele söz konusudur. Ne yazık ki bu mücadele ve ülkenin nasıl yönetildiği bazılarının hiç umurunda değil. Onlar sadece günü yaşıyor. Oysa bu kişiler toplumu uyarması gereken insanlardır. Belki de işin acı tarafı bu. Toplumu düzeltecek mekanizmalar öğretmenler, akademisyenler, din adamları değilse, kim diye sormamız lazım. Fırıldaklığın çok ağır bir bedeli oluyor; fırıldak insanlar bir milletin geleceğinde tamir edilmez yaralar açıyor. Fırıldakların sayısı o kadar arttı ki; hatta fırıldaklık meslek haline geldi. Kendini sat, makamı kap” diye konuştu.

Okul Müdürlerinin görevlerine son verilmesinin takipçisi olacaklarını vurgulayan Koncuk, bunun neye göre, hangi kriterle yapılacağının belli olmaması halinde mahkemeye başvuracaklarını söyledi.

Sözde Ermeni soykırımı ile ilgili yayınlanan taziye mesajını da eleştiren Koncuk, “Biz ecdadımızla gurur duyuyoruz. Herkes bilmelidir ki; tarihin hiçbir döneminde zalim olmadık ama tarihin her döneminde de yaşama hakkımıza sahip çıktık. Türk milleti şerefli bir millettir ve tarihimiz şanla, şerefle doludur. Biz, 17 Aralık sonrasında kaybedilen karizmayı yeniden düzeltmek, ABD’ye, AB’ye hoş görünmek için ecdadımızı ve milletimizi satmayız, tarih önünde mahkûm ettirmeyiz. Birilerinin dedelerinden kendilerine ne kaldı bilinmez ama bizim dedelerimizden bize şan ve şeref kalmıştır” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşma sonrasında Genel Başkanımız İsmail Koncuk, Emekliye ayrılan Yönetim Kurulu üyemiz Banu Yamalı’ya, Şube Denetleme Kurulu eski Başkanı Haluk Ünal’a ve Şubemizin fiziki yapılanmasına katkılarında ve teknik desteğinden dolayı İlhan Aydın’a plaket verdi.

Anı fotoğraflarının çekimi sonrasında toplantımız sona erdi.

Toplantıya katılan tüm üyelerimize Şubemiz adına teşekkür ediyoruz.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 7 =

Henüz yorum yapılmamış.