reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

HAMİLELİK DÖNEMİNDE VE DOĞUMDAN SONRA ÖĞRETMENLERE, BELLETİCİ VE NÖBETÇİ BELLETİCİ GÖREVİ VERİLEMEZ

13 Ekim 2018, Cumartesi, 2:34 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Sendikamıza, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan öğretmenlere, hamilelik döneminde ve doğumdan sonraki dönemde belletici ve nöbetçi belleticilik görevinin verildiği yönünde bilgiler gelmektedir. Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan öğretmenlere belletici veya nöbetçi belletici öğretmenlik görevi verilmektedir. Belletici veya nöbetçi belletici öğretmenlik görevi gün süresince devam etmekte olup görev […]

Sendikamıza, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan öğretmenlere, hamilelik döneminde ve doğumdan sonraki dönemde belletici ve nöbetçi belleticilik görevinin verildiği yönünde bilgiler gelmektedir. Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan öğretmenlere belletici veya nöbetçi belletici öğretmenlik görevi verilmektedir. Belletici veya nöbetçi belletici öğretmenlik görevi gün süresince devam etmekte olup görev süreleri 24 saate kadar sürmektedir.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun “Günün 24 saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışma saat ve usulünün tesbiti” başlıklı 101. maddesinde “Günün yirmidört saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan Devlet memurlarının çalışma saat ve şekilleri kurumlarınca düzenlenir.

Ancak, kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından önce ve her hâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından itibaren ve doğumdan sonraki iki yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez. Engelli memurlara da isteği dışında gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez.” hükmü amir olup madde hükmünde kadın memurlara hamileliğin 24. haftasından itibaren ve doğumdan sonra iki yıl süreyle gece nöbeti verilemeyeceği belirtilmiştir.

Halen yürürlükte bulunan yönetmelikler incelendiğinde ise hamilelik döneminde ve doğum sonrasında öğretmenlere, belletici ve nöbetçi belletici öğretmenlik görevi(gece nöbeti) verilmeyeceğine dair bir düzenleme bulunmamaktadır. Uygulamada ise yönetmeliklerde bir düzenlememe bulunmaması nedeniyle öğretmenlere hamilelik döneminde ve doğum sonrasında belletici ve nöbetçi belletici öğretmenlik görevi verilerek öğretmenler mağdur edilmektedir. Bu mağduriyetlere bir an önce son verilmesi için yönetmeliklerde düzenleme yapılması gerekmektedir.

Türk Eğitim Sen olarak, öğretmenlere yaşatılan bu mağduriyetin sona erdirilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı’na yazdığımız yazıda, hamilelik döneminde ve doğumdan sonra öğretmenlere, belletici ve nöbetçi belletici görevi verilemeyeceğine dair mezkur yönetmeliklerde ivedilikle düzenleme yapılmasını talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 14

Henüz yorum yapılmamış.