reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

HAZİRAN AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

4 Temmuz 2017, Salı, 11:13 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 10 kişi okudu | 0 yorum
TÜİK’in haziran ayına ilişkin olarak açıkladığı -%0,27’lik enflasyonun ardından, altı aylık enflasyon %5,89 olarak gerçekleşti. Ocak ayında memur maaşlarına %3 oranında zam yapılmıştı. Buna göre resmi enflasyon, memur maaşlarına yapılan artışın %2,89 üzerinde gerçekleşti. Şimdi ise memur ve emeklilere Temmuz-Aralık dönemine istinaden %4’lük maaş zammına ek olarak %2,89 enflasyon farkı verilmesi söz konusu. Şu an […]

TÜİK’in haziran ayına ilişkin olarak açıkladığı -%0,27’lik enflasyonun ardından, altı aylık enflasyon %5,89 olarak gerçekleşti.

Ocak ayında memur maaşlarına %3 oranında zam yapılmıştı. Buna göre resmi enflasyon, memur maaşlarına yapılan artışın %2,89 üzerinde gerçekleşti.

Şimdi ise memur ve emeklilere Temmuz-Aralık dönemine istinaden %4’lük maaş zammına ek olarak %2,89 enflasyon farkı verilmesi söz konusu.

Şu an itibarı ile sosyal yardımlar hariç, ortalama memur maaşı 2784,96 TL, en düşük dereceli memur maaşı ise 2093,88 TL seviyesinde bulunuyor. Memur ve emekli maaşlarındaki 6 aylık erimeye yönelik olarak önce ortaya çıkan %2,89 enflasyon farkı uygulanarak ocak ayında verilen %3’lük zam, 6 aylık enflasyon oranı olan %5,89 ile eşitlenecek, ardından da 2017’nin ikinci yarısı için öngörülen %4’lük artış yapılacak.

Hal böyle olunca memur ve emeklilere yılın ilk yarısı için gerçek anlamda sıfır zam verildiği ve maaşların da geride kalan altı aylık sürede eridiği tescillenmiş olacak.

Enflasyon farkı ödemesi ve uygulanacak zam oranlarına bakıldığında ortalama memur maaşlarına 78,25TL, en düşük dereceli memur maaşına da 58,84 TL enflasyon farkı verilecek. Ardından da bu maaşlara %4’e denk gelen miktarlarda ortalama memur maaşı için 114,52 TL, en düşük dereceli memur maaşı için 86,1 TL zam yapılacak.

Böylece ortalama memur maaşı 192,77 TL artarak 2977,73 TL, en düşük dereceli memur maaşı da 144,94 TL artarak 2238,82 TL olacak.

Unvanlara göre bazı memurların alacağı enflasyon farkı ve yılın ikinci yarısı için uygulanacak maaş zamları ise şu şekilde olacak.

IMG_0106(1)(1)


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ7 + 9 =

Henüz yorum yapılmamış.