reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

HİZMET BÖLGESİNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERDE DE 30 EYLÜL TARİHİ ESAS ALINSIN

18 Ocak 2018, Perşembe, 3:52 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin “Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeler” ile ilgili maddesinden dolayı il/ilçe şube müdürleri Bağlı Yer Değiştirmelerde mağduriyetler yaşanmaktadır. Yönetmelik gereği, bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi il/ilçe şube müdürlerinin hizmet bölgesi süresi ile yer değiştirmeye esas puanının hesabında 31 Mayıs tarihi […]

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinin “Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeler” ile ilgili maddesinden dolayı il/ilçe şube müdürleri Bağlı Yer Değiştirmelerde mağduriyetler yaşanmaktadır. Yönetmelik gereği, bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi il/ilçe şube müdürlerinin hizmet bölgesi süresi ile yer değiştirmeye esas puanının hesabında 31 Mayıs tarihi esas alınmaktadır.

Örneğin; 5.hizmet bölgesinde olan şube müdürü, 4. hizmet bölgesine atanma sürecinde; hizmet bölgesi süresi ile yer değiştirmeye esas puanının hesabında 31 Mayıs tarihi esas alındığı için ve Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmelerin Haziran ayında gerçekleşmesi ve görevlerine Haziran ayında başlamaları sebebiyle 2 yıl hizmet süresi olan hizmet bölgesinde 3 yıl kalmak zorunluluğu ortaya çıkmaktadır. Bölge hizmetine bağlı yer değiştiren yöneticilerin otomatik olarak çalışmaları gereken süreden bir yıl fazla çalışmak zorunda kalmaktadırlar.

Bununla birlikte 13.01.2018 tarih ve 30300 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin bazı maddelerinde değişiklik yapılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin “İl içi isteğe bağlı yer değiştirmeler” başlıklı 32.maddesinin birinci fıkrasında geçen “31 Mayıs” ibaresi “30 Eylül” olarak değiştirilmiştir. Ancak yapılan bu yönetmelik değişikliğinde “Bölge Hizmetine Bağlı Yer Değiştirmeler” maddesinde herhangi bir düzenleme yapılmamıştır.

Türk Eğitim-Sen olarak il/ilçe şube müdürlerinin Bölge Hizmetine Bağlı Yer Değiştirmelerinde yaşanan mağduriyetlerin önlenmesi açısından; Bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi şube müdürlerinin hizmet bölgesi süresi ile yer değiştirmeye esas puanının hesabında “30 Eylül” tarihinin esas alınması ve Yönetmelik hükümlerinde değişiklik yapılarak hakkaniyetsizliğin giderilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + = 14

Henüz yorum yapılmamış.