reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

HUKUK ZAFERİMİZ MEDYADA GENİŞ YER BULDU.

21 Mart 2018, Çarşamba, 4:48 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen olarak, Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin yönetmeliğin birçok maddesinin iptali için dava açmıştık. Açtığımız davada yürütmeyi durdurma talebimizin reddedilmesi üzerine sendikamız, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na itirazda bulunmuştu. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin yaptığımız itirazı görüştü. İşte tam da bu noktada Türk Eğitim-Sen bir hukuk zaferine imza attı. […]

Bilindiği gibi Türk Eğitim-Sen olarak, Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin yönetmeliğin birçok maddesinin iptali için dava açmıştık. Açtığımız davada yürütmeyi durdurma talebimizin reddedilmesi üzerine sendikamız, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’na itirazda bulunmuştu.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin yaptığımız itirazı görüştü. İşte tam da bu noktada Türk Eğitim-Sen bir hukuk zaferine imza attı. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yönetmeliğin 18. maddesinin 2. fıkrasının yürürlüğünü durdurdu. Bu madde görev yaptıkları il içinde alanında ihtiyaç olmaması halinde sözleşmenin fesih edilmesini öngörüyor.

Ayrıca Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yönetmeliğin “Sözlü sınav konuları ve ağırlıkları” başlıklı 11. maddesine de yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Sözlü sınav ile mülakat arasındaki farka yer veren Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, yönetmeliğin dayanağı olan KHK’da sözlü sınav şeklinde yapılan düzenlemeye uygun olarak yönetmeliğin 11. maddesinin başlığında ‘sözlü sınav’ ibaresine yer verildiği halde, madde içeriğinde sadece mülakata yönelik değerlendirmelere yer verildiğini, sözlü sınavın amacı olan bilgi ölçmeye yönelik hususlara yer verilmediğini vurguladı.

Sendikamızın bu çok önemli başarısı medyada da geniş yer buldu. İnternet sitelerinde hukuk zaferimiz manşetten yer aldı. Haberimiz sözleşmeli öğretmenler tarafından da yakından takip edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı bu kararları çok iyi okumalı ve mutlaka uygulamalıdır. Sözleşmeli öğretmenlikle ilgili dava sürecimiz devam ederken, bu kazanımlarımız elimizi güçlendirmiştir. Dileriz; yargı sözleşmeli ve mülakatlı öğretmenliği iptal eder ve tüm öğretmenlerin kadrolu ve KPSS puan üstünlüğüne göre atanmasının önünü açar. Tüm çalışanlar bilmelidir ki; Türk Eğitim-Sen’in mücadelesi hız kesmeden devam edecektir. Sözleşmeli ve mülakatlı öğretmenliğin kaldırılması için büyük mücadele veren sendikamız; torpile, yandaşlığa, hukuksuzluğa geçit vermeyecektir.

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ

 

 

milliyet.com.tr

ogretmenlerhaber.com

memurlar.net

kamudanhaber.net

turkiyeegitim.com

birgun.net

personelmebhaber.net

haberlerdenevar.com

ogretmenlersitesi.com

turkiyegazetesi.com.tr

ntv.com.tr

kamudanhaber.net

aa.com.tr

aksam.com.tr

egitimajansi.com

posta.com.tr

kamuhaber.com

yenicaggazetesi.com.tr

ajanskamu.net

yurtgazetesi.com.tr

akishaber.com.tr

istanbulgercegi.com

 

hukukmedeniyeti.org

kamuexpress.com

f5haber.com

personelmebhaber.net

a24.com.tr

aydinlik.com.tr

sondakika.com

haberler.com/

mynet.com

ajanshaber.com

memleket.com.tr

timeturk.com

konhaber.com

star.com.tr

karar.com

beyazgazete.com

ogretmensitemiz.com

arti49.com

pusulahaber.com.tr

tgrthaber.com.tr

egetelgraf.com

memurpostasi.com

marmaragazetesi.com

hukukihaber.net

konyahaber.com

kanal5.com.tr

konyaninsesi.com.tr

yenikapihaber.com

yedi24.net/

ogretmenlericin.com

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + 8 =

Henüz yorum yapılmamış.