reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

İhraç Edilen Memurlar Dava Açabilirler

23 Eylül 2016, Cuma, 3:18 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, çıkartılan KHK çerçevesinde ihraç edilen memurlarımızın hangi mahkemeye itiraz edeceği konusunda yaşanan tartışmalara açıklık getirdi. Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  hem kurum avukatları hem de işin uzmanı hukukçu öğretim üyeleriyle yaptığı görüşme neticesinde itiraz davalarının Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi’ne […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, çıkartılan KHK çerçevesinde ihraç edilen memurlarımızın hangi mahkemeye itiraz edeceği konusunda yaşanan tartışmalara açıklık getirdi.
Koncuk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  hem kurum avukatları hem de işin uzmanı hukukçu öğretim üyeleriyle yaptığı görüşme neticesinde itiraz davalarının Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi’ne açılmasının uygun olacağını belirtti. Genel Başkan, “Anayasa Mahkemesine dava açmak isteyenler de, kendi şahsi kararlarıyla bunu yapabilirler, ancak bizim öngörümüz bu değildir. Bu davaların silsile yoluyla takip edilmesi, bireysel iptal davalarının idare mahkemelerinde açılması bize göre doğru bir karardır” diyerek konuya açıklık getirdi ve  şunları söyledi:
“Meslekten ihraç edilen memurların Anayasa Mahkemesine mi, idare mahkemelerine mi dava açacağı konusunda bir tartışma yaşanmaktadır. Türkiye Kamu Sen olarak biz yol haritamızı belirleyip, bağlı sendikalarımıza da durumu bildirdik. İşin uzmanları olan, kamuoyunca tanınan bazı hukukçu öğretim üyeleriyle yaptığımız görüşmeler, kendi avukatlarımızla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda, davanın Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesinde açılması uygun görülmüştür. Bu davaların buralarda kaybedilmesi durumunda Anayasa mahkemesine dava açılabilecektir. Anayasa Mahkemesinin de olumsuz bir karar vermesi durumunda 6 ay içinde AİHM dava açılabilecektir.
Konunun kamuoyunda hukukçular tarafından dahi tartışılması da normaldir, çünkü kamu daha önce bu boyutta bir ihraç olayını yaşamamıştır, ancak bu konuda Türkiye Kamu Sen bir yol haritası belirlemiş ve bu yolu sonuna kadar takip edecektir. Bu arada Anayasa Mahkemesine dava açmak isteyenler de, kendi şahsi kararlarıyla bunu yapabilirler, ancak bizim öngörümüz bu değildir. Bu davaların silsile yoluyla takip edilmesi, bireysel iptal davalarının idare mahkemelerinde açılması bize göre doğru bir karardır.
Türkiye Kamu Sen olarak gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz, hukuken yeni bir değerlendirme yapılması gerektiği an, gerekeni süratle yerine getirir ve ilgilileri uyarırız.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ5 + = 7

Henüz yorum yapılmamış.