reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

İL İÇİ YER DEĞİŞTİRMELERDE SIRA TAYİNİ ÇALIŞTIRILSIN

8 Ocak 2019, Salı, 10:38 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan il içi yer değiştirmelerinde sıra sistemi uygulanmamakta, yer değiştirmenin yapıldığı dönemde ataması yapılmayanların atama talebi sona ermektedir. Oysa ki, 2015 yılı öncesinde yapılan il içi yer değiştirmelerde sıra sistemi uygulanmakta ve sırası gelen öğretmenin ataması yapılmaktaydı. Ancak, 17.04.2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretmen Atama ve […]

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan il içi yer değiştirmelerinde sıra sistemi uygulanmamakta, yer değiştirmenin yapıldığı dönemde ataması yapılmayanların atama talebi sona ermektedir. Oysa ki, 2015 yılı öncesinde yapılan il içi yer değiştirmelerde sıra sistemi uygulanmakta ve sırası gelen öğretmenin ataması yapılmaktaydı. Ancak, 17.04.2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile öğretmen atama ve yer değiştirme işlemlerine ilişkin önceki yönetmelik yürürlükten kaldırılmış ve il içi yer değiştirmelerde ataması yapılmayanların sıraya alınması uygulamasına son verilmiştir. Türk Eğitim Sen olarak, Bakanlıkla yapmış olduğumuz görüşmelerde, halen yürürlükte olan yönetmelikte il içi yer değiştirmelerde ataması yapılmayan öğretmenlerin sıraya alınması ve sıraların yılda iki kez çalıştırılmasına yönelik düzenleme yapılması gerektiği belirtilmiştir. Kaldı ki, il içi yer değiştirmelerde sıra sisteminin uygulanması hususunda Bakanlığa 12.10.2018 tarih ve 843 sayılı yazımız ile de başvuru yapılmış, ancak başvurumuza cevap verilmemiştir. Boşalan normlara atanmak için sırada bekleyen öğretmenlerimizin sıralar çalıştırıldığında norm açığı bulunan eğitim kurumlarına yer değiştirebileceği ve açık normların bu şekilde hakkaniyete uygun olarak doldurulacağı açıktır. Türk Eğitim Sen olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

İlgili yazı için tıklayınız.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ8 + = 16

Henüz yorum yapılmamış.