reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

İLKSAN Bir Kez Daha Kazandı!

11 Eylül 2023, Pazartesi, 10:14 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
İLKSAN 9. Dönem 2. Olağan Temsilciler Kurulu Toplantısı, 9-10 Eylül 2023 tarihleri arasında  Antalya’da yapıldı. Toplantıya, Genel Başkanımız Talip Geylan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı  Tuncer Yılmaz,  İLKSAN Denetleme Kurulu Başkanı İsa Barış, İLKSAN Yönetim Kurulu Üyeleri,  Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Seyit Ali Kaplan, Selahattin Dolgun ve  Cengiz Kocakaplan […]

İLKSAN 9. Dönem 2. Olağan Temsilciler Kurulu Toplantısı, 9-10 Eylül 2023 tarihleri arasında  Antalya’da yapıldı. Toplantıya, Genel Başkanımız Talip Geylan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı  Tuncer Yılmaz,  İLKSAN Denetleme Kurulu Başkanı İsa Barış, İLKSAN Yönetim Kurulu Üyeleri,  Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Yardımcıları Seyit Ali Kaplan, Selahattin Dolgun ve  Cengiz Kocakaplan ile İLKSAN’ın 221 İl Temsilcisi de katıldı.

 

İLKSAN  Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu:

İsa BARIŞ

Hüseyin TORUN

Erhan GÖNÜL

Bakanlık Temsilcileri:

Bülent Çiftçi

Ömür Fatih Karakullukçu

Abdulkadir Özkan

Bircan Kolcu

Denetleme Kurulu Bakanlık Temsileri:

Mustafa Çınar

İlhami Kesici

Denetleme:

Mustafa GÖKSU

İLKSAN 9. Dönem 2. Olağan Temsilciler Kurulu Toplantısında bir konuşma yapan  Genel Başkanımız Talip Geylan, Genel Kurul sonuçlarının İLKSAN’ın daha güçlü yarınlarına vesile olmasını diledi. Geylan, “İLKSAN Genel Kurul delegeleri, 1996’dan beri eğitim çalışanlarının  alınterine sahip çıkan iradeyle ‘yola devam’ dedi. 291.000 üyenin emanetini ucu görünmeyen bir maceraya mahkum bırakmayan tüm delegelere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

2022 yılında İLKSAN’ın 849 milyon TL fazla bakiye ile yılı kapattığını hatırlatan Genel Başkan Geylan, “1993 yılından 1996 yılına kadar kayyum marifetiyle yönetilen İLKSAN, 1996 yılından itibaren Türk Eğitim-Sen delegeleri ve Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği bürokratlar tarafından yönetilmeye başlandı. Seçimli  dönemde göreve gelen arkadaşlarımız İLKSAN’ı yaklaşık olarak  3 milyon TL zarar ile devralmışken, 2022 yılında İLKSAN 849 milyon TL fazla bakiye ile yılı kapatmıştır.”dedi.

İLKSAN’ın 291 bin 623 üyesi olduğunu söyleyen Geylan, emsali içerisinde en fazla sosyal yardım yapan kuruluşun, İLKSAN olduğunu belirtti. Geylan,  “İLKSAN ticari bir kuruluş değildir. Salt kâr-zarar ilişkisi üzerinden başarısı yorumlanamaz. Adı üstünde burası bir yardım sandığıdır. İLKSAN emsali içerisinde karşılıklı ya da karşılıksız en fazla sosyal yardım yapan kuruluştur. Bu, büyük başarıdır.  2017 yılından bugüne kadar 58 bin 328 İLKSAN üyesine 26 milyon 751 TL karşılıksız yardım yapılmıştır.

Bilindiği gibi 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemiz iki büyük deprem yaşadı. İLKSAN, 18 bin 183 üyesine  130 milyon 42 bin 699 TL afet desteği verdi. Yine İLKSAN 2022 yılında 29 bin 999 üyesine 1 milyar 327 milyon 38 bin TL kredi desteği sağladı.  İLKSAN kimseye peşkeş çekilmemiştir.İLKSAN’ın parası üyesinindir. İLKSAN’ın gelirini nasıl verimli hale getirilmesi üzerine tabi konuşalım. Ama bu gerçekleri bilerek konuşmalıyız.” dedi.

Yoğun katılımın olduğu İLKSAN  seçimlerinde  Tuncer Yılmaz’ın emekli  olması nedeniyle İsa Barış Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

İLKSAN seçim sonuçlarını değerlendiren Genel Başkanımız Talip Geylan açıklamasında şunları kaydetti: “Adeta ganimet paylaşır gibi yönetim kurulu üyeliklerini pazarlayarak ‘kazanmak için her yol mübahtır’ anlayışıyla paylaşım masası kuran Eğitim Bir Sen ve Eğitim Sen ittifakı divan başkanlığı için ortak liste çıkardı. Ancak Genel Kurul delegeleri, ortak listeyle 107’ye 113 oy dağılımıyla kongrenin divan başkanlığını kazanmış olmanın şımarıklığını yaşayan EBS ve ES ittifakına, gizli oylamayla yapılan yönetim seçiminde ahlaki duruşun şamarını vurdu. İLKSAN üyeleri emin olsun ki, yeni yönetim kurulu da bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da onların emanetlerine sahip çıkacak, kurumun kaynaklarını ve üyelerin birikimlerini hiç bir kişi ve kuruluşa peşkeş çekmeden ve sadece üyenin hizmetine sunarak şeffaf ve ahlaki yönetim anlayışını sürdürecektir.

Doymaz iştah ve onulmaz ihtiraslarının esiri olanlara da bir kez daha diyoruz ki, artık mesajı alın: İLKSAN üyeleri eleştiriye, öneri ve tavsiyeye EVET; ama iftiraya, mesnetsiz tezviratlara ve haysiyet cellatlığına HAYIR diyor!

Genel Kurul sonuçlarının İLKSAN’ın daha güçlü yarınlarına vesile olmasını diliyorum. Emekli olması hasebiyle bayrağı devreden Tuncer Yılmaz başkanıma tüm İLKSAN üyeleri adına teşekkür ediyorum. Görev süresi boyunca duruşu, ahlakı ve performansıyla kurumun tarihine adını şerefle yazdırmıştır. Allah ondan razı olsun. Emaneti devralan yeni yönetim kuruluna ve İsa Barış Başkanıma da başarılar diliyorum. Hiç şüphem yok ki, yüklendikleri emaneti Tuncer Başkanımın bıraktığı yerden daha yükseklere taşıyacaklardır. Ayrıca ve özellikle, temsilci seçimlerinden itibaren hiç bir çıkar ve beklenti hesabı olmadan büyük bir gayretle İLKSAN’a sahip çıkan Türk Eğitim Sen teşkilatımıza, fedakar yol arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Her biri ile gurur duyuyorum.

Var olsunlar..

Hayırlı olsun.”


Galerideki Resimler

YORUM YAZ3 + = 9

Henüz yorum yapılmamış.