reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

İLKSAN GERÇEKLERİ

25 Şubat 2021, Perşembe, 11:00 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
İLKSAN Genel Başkanı Tuncer Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Eğitim Bir-Sen tarafından kamuoyuna paylaşılan İLKSAN Raporu hakkında açıklamalarda bulundu. Keşke memurun aidatı ile bedeli ödenen bu rapora harcadıkları 1 yıllık enerjilerini bu düzmece rapora değil de, memurların ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesine müteallik işlerde harcasalardı diyen İLKSAN Genel Başkanı Tuncer Yılmaz  “İnsan sormadan edemiyor, acaba İLKSAN olmasaydı bu […]

İLKSAN Genel Başkanı Tuncer Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Eğitim Bir-Sen tarafından kamuoyuna paylaşılan İLKSAN Raporu hakkında açıklamalarda bulundu.

Keşke memurun aidatı ile bedeli ödenen bu rapora harcadıkları 1 yıllık enerjilerini bu düzmece rapora değil de, memurların ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesine müteallik işlerde harcasalardı diyen İLKSAN Genel Başkanı Tuncer Yılmaz  “İnsan sormadan edemiyor, acaba İLKSAN olmasaydı bu Sendika neye muhalefet edecekti?” dedi.

Her türlü bilimsellik uzak ‘İlksan Hava Tahmini Raporu’ mahiyetinde hazırlanan bu düzmece rapora itibar edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Yılmaz, “Geliniz e-devletten, Mebbis’ten, İlksan Online ve İlksan Mobile sisteminden sandığın şeffaf ve her türlü görüşe açık verilerine erişiniz ve soracağınız her türlü soruyu sandık genel müdürlüğüne sorunuz.” dedi.

İLKSAN Genel Başkan Tuncer Yılmaz’ın kamuoyuna paylaştığı açıklama:

“Değerli Meslektaşlarım,

Hepinizce bilinen bir sendika, yaklaşık 1 yıl süren uzun çalışmalar neticesinde hazırladığı 48 sayfalık bir İLKSAN raporunu kamuoyuna açıkladı. Keşke memurun aidatı ile bedeli ödenen bu rapora harcadıkları 1 yıllık enerjilerini bu düzmece rapora değil de memurların ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesine müteallik işlerde harcasalardı.

İnsan sormadan edemiyor, acaba İLKSAN olmasaydı bu Sendika neye muhalefet edecekti?

Değerli Arkadaşlar, her bir sayfası önyargı, iftira ve intihal vesikası olan bu rapor, bilimsel ve akademik dayanaklardan yoksun, meteorolojik hava tahminleri mesabesinde bir rapordur.

Neden mi?

Bir yandan İLKSAN’da gizlilik var, şeffaflık yok diyenler, diğer yanda “bu rapora ilişkin rakamsal verileri İLKSAN’ın web sitesindeki Faaliyet raporlarından aldık” diyorlar da ondan,

Sayın İçişleri Bakanımızın “bugün işe başlayan bir polis memurunun takriben 30 yıl sonra emekli olduğunda alacağı varsayılan 350 Bin TL” Polsan emekli ikramiyesini, İLKSAN’ın bugün verdiği 45-50 Bin TL’lik yardım ile kıyaslıyorlar, ancak İLKSAN’ın 30 yıl sonra ne vereceğini hiç sormuyorlar da ondan,

Sendikal üye devşirme telaşları olmayan OYAK ve POLSAN’da Zorunlu üyeliği savunurken, İLKSAN’da zorunlu üyelik olmaz diyorlar da ondan,

İLKSAN’ın 78 yılda üyelerine yaptığı 4,6 Milyar reel kıymete haiz sosyal yardımları ZARAR olarak görüyorlar da ondan,

İLKSAN’ın mali yapısını, sadece LİKİT Kıymetlerini esas alıp, aynı raporlarda kocaman harflerle yazan Maddi Duran Varlıklarını saklayarak beyan ediyorlar da ondan,

KPPS ile Personel alan Sandığının “liyakat” esasına uymadığını iddia ediyorlar da ondan,

Karşılıksız Yardım misyonu olan Munzam Sandığımızı, Kâr gayesi ile kurulan BES sistemi ile mukayese ediyor da ondan,

Dünya da ve ülkemizde kendisine benzer sandıklar arasında en çok karşılıksız yardım yapan(Doğum, Evlilik, Ölüm, Cenaze, Malullük, Şehitlik, Sağlık Destek, Emeklilik, Afet ve Terör Mağduriyeti) İLKSAN’ı hiçbir karşılıksız yardımı olmayan sandık ve BES sistemi ile kıyaslıyorlar da ondan,

Her konuda “yerli ve milli olduğu” iddiasında bulunan bu sendika, sıra İLKSAN’ın bağımsız denetimine geldiğinde; “yerliye inanmayız, İLKSAN’ı yabancılar denetlesin” diyorlar da ondan,

Bütçeden pay almadığı için ve kuruluş kanununda da açık açık Sayıştay Denetimine tabi olmadığı yazılan İLKSAN’ın Sayıştay denetiminden kaçırıldığı iddiasında bulunacak kadar cahiller de ondan,

Değerli Meslektaşım,

Her türlü bilimsellikten uzak “İlksan Hava Tahmin Raporu” mahiyetinde hazırlanan bu düzmece rapora itibar etmeyiniz.

Geliniz e-devletten, Mebbis’ten, İlksan Online ve İlksan Mobile sisteminden sandığın şeffaf ve her türlü görüşe açık verilerine erişiniz ve soracağınız her türlü soruyu sandık genel müdürlüğüne sorunuz.

Şuna itimat ediniz ki 1996’dan bu yana Türkiye Sevdalısı seçkin eğitim mensuplarına emanet edilen İLKSAN’da cevap verilemeyecek hiçbir soru bulunmamaktadır.

Şimdi Gelelim İLKSAN Gerçeklerine;

Raporda İLKSAN Personelinin Maliye, İktisat, İşletme ve benzeri okul mezunlarından oluşması gerektiğini ifade etmişler, merak buyurmasınlar, İLKSAN’ın KPSS puanı ile aldığı personelin(en son 2018 yılında alım olmuş KPSS taban puanı 88,92 ile alınmış) tamamı İktisadi İdari Bilimler, Hukuk, Siyasal ve Mühendislik Fakültesi mezunu. İLKSAN 80 Personel ile 287.000 Üyeye hizmet veriyor.

Faaliyet raporlarını tam okuyamamışlar, azıcık dikkat edebilseler, İLKSAN Personelinin %40’ının Yüksek Lisans,%44’ünün Lisans mezunu olduğunu rahatlıkla görebileceklerdi,

İLKSAN’ın mali yapısı hakkında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Aktüerya Bilimleri Bölüm Başkanlığının hazırladığı ve İLKSAN’ın ali yapısının sağlamlığını tescil eden Aktüerya raporunu kabul etmediklerini belirten bu güruh, kendilerinin 2015 yılından bu yana her platformda kendi İşkembe-i kübralarını kaynak göstererek “İLKSAN battı batıyor” iddialarına inanmamızı istiyorlar.

Bir yandan faizin karşısında olduklarını ve faizi reddettiklerini belirten bu güzide ekonomistler, diğer yandan İLKSAN birikimlerinin banka mevduat faizlerinden daha az getirisi olduğunu ve bu suretle Aktif kârlılığı bulunmadığını ifade etmekte, kârlılık kriterlerini banka faizleri üzerinden ifade etmektedirler.

Bir yardım kurumu olarak kanunla kurulan İLKSAN’ı Kâr ve Ticaret Müesseseleri ile karşılaştırarak, neden az kâr ediyor? diye sorarken, 2020 yılında 286 milyon aidat geliri toplayan kurumun nasıl olup da 25.819 Eğitim çalışanına 294 milyon yardım yaptığını izahtan acizdirler.

1996 da öğretmenin 1 aylık maaşı kadar Emekli İkramiyesi veren İLKSAN’ın Türkiye Sevdalısı emanetçilerinin gayreti ve emeği ile aradan geçen 25 yılda İLKSAN Emekli İkramiyesini maaşın 10 katına çıkardığını her nedense ifade etmekten imtina etmektedirler. Ancak iyi bilsinler ki güneş balçıkla sıvanmaz, yere düşmekle cevher kadr-ü kıymetten sakıt olmaz.

Türkiye Sevdalısı eğitim çalışanlarının yüksek gayreti ile 1980 li yıllarda mali yetersizlikler nedeniyle ödemesi durdurulan “doğum yardımı” ve yine üye talepleri doğrultusunda “Cenaze Yardımı” 2017 yılında yeniden uygulamaya konulmuştur. Sadece 2020 yılında 11.492 eğitimcimiz doğum yardımından yararlanırken, İLKSAN’ı proaktif olmamakla suçlamak, en basit tabiriyle “bu kadar cahillik ancak düzmece raporları okumakla olur” dedirtmektedir. ,

Türkiye sevdalıları devralmadan önce en erken 1 yılda emekli İkramiyesi ve sosyal yardım ödeyen sandık bugün evrakın ulaşmasından itibaren 3. Günde yardımlarını yapmakta iken ERP sistemini kurup işleten, e-devlette en çok hizmet veren kurumlar arasında gösterilen, mobil ve online iletişim kanalları ile üyenin anında ulaşabildiği sandığın “çağın gerisinde kaldığı” iddiasında bulunmak, sadece ve sadece çağın gerisinden bugüne bakanların bakışı yada kıskançlık ve haset duygusu ile gerçekleri görmeme çabasıdır.

Değerli Meslektaşım, daha düne kadar “sandık batıyor”, “batan sandığın seçimlerini boykot ediyoruz”, “ilksan devlete yük derhal kapatılması gerekir” diyenler, her ne olmuş ise “İlksan’da daha çok emeklilik yardımı vermeye biz talibiz” diye meydanlara çıkmış, meydana çıkmadan önce de pehlivan tefrikalarını neşretmeye başlamışlardır.

Sandığı kapatmak için yönetmeye talip olanlara itibar etmeyiniz. Bunların maksadı önce suyu bulandırmak, bilahare balık avlamaktır. Ancak bir şeyde yanılıyorlar, ne İLKSAN sizin bildiğiniz sulara benzer, ne de eğitim mensupları avlanmaya hazır balıktır. Madem avlanacaksınız bir kere de yiğitçe mertçe meydana çıkın, pehlivan tefrikalarına, hava tahmin raporlarına sığınmayın.. işte meydan işte sandık. Hodri Meydan.”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 18

Henüz yorum yapılmamış.