reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

İSTİHDAM FAZLASI ÖĞRETMENLER NORM KADROYA DAHİL EDİLEMEZ

23 Ekim 2018, Salı, 4:14 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı veya Valiliklerce istihdam fazlası oldukları gerekçesiyle norm kadro açığı olmayan okullara norm kadro dışında öğretmen atamaları yapılmaktadır. Yapılan bu atamalar norm kadro dışına çıkılarak yapıldığından bütünüyle mevzuata aykırıdır. Meri mevzuata göre okullara öğretmen ataması yapılabilmesi için atama yapılacak öğretmenin branşında okulda norm kadro açığı olması gerekmektedir. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı ve bir […]

Milli Eğitim Bakanlığı veya Valiliklerce istihdam fazlası oldukları gerekçesiyle norm kadro açığı olmayan okullara norm kadro dışında öğretmen atamaları yapılmaktadır. Yapılan bu atamalar norm kadro dışına çıkılarak yapıldığından bütünüyle mevzuata aykırıdır. Meri mevzuata göre okullara öğretmen ataması yapılabilmesi için atama yapılacak öğretmenin branşında okulda norm kadro açığı olması gerekmektedir. Ancak, Milli Eğitim Bakanlığı ve bir kısım Valilikler bu kuralı ihlal ederek norm açığı olmayan okullara, norm kadro dışında çeşitli gerekçelerle öğretmen atamaları yapmışlardır. Bu şekilde atanan öğretmenlerin ise norm kadroya dahil edilmemesi ve her hâlükârda norm kadro fazlası öğretmen olarak tespit edilmeleri gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla 15 Ekim tarihi itibariyle norm kadro güncelleme çalışmaları başlatılmış olup 19 Kasım itibariyle güncelleme çalışmaları bitirilecektir. Norm kadroların güncelleme çalışmaları ile birlikte okullarda istihdam fazlası adıyla norm kadro olmadığı halde ataması yapılan öğretmenlerin norm kadroya dahil edilip edilmeyeceği konusunda tereddütler oluşmuştur. Bir kısım illerde istihdam fazlası denilerek ataması yapılan bu öğretmenler, norm kadroyla ilişkilendirilmişlerdir. Bu ilişkilendirme sonucunda, daha önce o okulda bulunan ve hizmet puanı düşük olan öğretmenler norm kadro fazlası olmuştur. Bu durum ise hem hakkaniyete hemde mevzuata aykırıdır. Mevzuata aykırı olan bu durumun ortadan kaldırılması için istihdam fazlası denilerek açık norm kadrosu olmayan okullara atanan bu öğretmenlerin norm kadro ile ilişkilendirilmemeleri gerekmektedir. Bu öğretmenler her hâlükârda norm kadro fazlası öğretmen durumunda tutulmalıdır ve norm kadro fazlası öğretmen atama döneminde ihtiyaç olan okullara atanmalıdır.

Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na yazdığımız yazıda, istihdam fazlası gerekçesiyle norm kadro açığı olmayan okullara norm kadro dışında atanan bu öğretmenlerin, norm kadroya dâhil edilmemesi ve norm kadro fazlası öğretmen olarak tespit edilmelerini talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 5 = 11

Henüz yorum yapılmamış.