reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KARANTİNAYA ALINAN YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETİ KESİLEMEZ

30 Ekim 2020, Cuma, 9:52 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda eğitimin yüz yüze başlamasına müteakip COVİD-19 vakaları da görülmeye başlanmıştır. Bakanlıkça hazırlanan kılavuza göre de vaka durumuna göre öğrenci ve öğretmenler karantinaya alınmakta ve karantina süreci 14 gün kadar sürmektedir. Yönetici ve öğretmenlerin karantinaya alınmaları nedeniyle karantina süresi boyunca raporlu olduklarından ek ders ücretleri ödenmemektedir. Oysa […]

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda eğitimin yüz yüze başlamasına müteakip COVİD-19 vakaları da görülmeye başlanmıştır. Bakanlıkça hazırlanan kılavuza göre de vaka durumuna göre öğrenci ve öğretmenler karantinaya alınmakta ve karantina süreci 14 gün kadar sürmektedir. Yönetici ve öğretmenlerin karantinaya alınmaları nedeniyle karantina süresi boyunca raporlu olduklarından ek ders ücretleri ödenmemektedir.
Oysa ki, yönetici ve öğretmenlerin karantinaya alınmaları kendi iradeleri dışında resen gerçekleşen bir durum olduğundan yönetici ve öğretmenlerin bu süreler denk gelen ek ders ücretlerinin kesilmemesi gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, kendi iradeleri dışında sağlık tedbirleri kapsamında karantinaya alınan yönetici ve öğretmenlerin karantina süresince üzerlerinde bulunan ek ders ücretlerini ödemesi ve gerekli tedbirleri alması gerekmektedir.
Öğretmenlerin karantinaya alınmasının kendisinin pozitif çıkması, sınıfta bir öğrencinin pozitif çıkması gibi farklı nedenleri olduğu dikkat alındığında karantina süresince öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için uzaktan eğitim yapılmasına olanak tanınmalıdır. Karantinaya alınan öğretmenlerden istekli olanlara (sağlık durumu dikkate alınarak) talep etmeleri halinde EBA ve diğer ortamlardan uzaktan eğitim yapma hakkı tanınmalı ve ek ders ücretleri ödenmelidir.
Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdiğimiz yazıda COVİD-19 salgını nedeniyle test sonucu pozitif çıkan veya temaslı olması nedeniyle karantinaya alınan yönetici ve öğretmenlere, karantinada kaldıkları süre boyunca idari izinli sayılarak üzerlerinde bulunan ek ders ücretlerinin ödenmesini talep ettik.

 


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 9 = 15

Henüz yorum yapılmamış.