reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: ASGARİ ÜCRETTEKİ ARTIŞ, ÜLKE GERÇEKLERİNE BAKILDIĞINDA YETERSİZDİR

30 Aralık 2017, Cumartesi, 3:34 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1603 TL’ye yükseltilen Asgari ücreti değerlendirdi. “Devletin geçim endeksi rakamları dahi 1603 TL’nin iki katıdır” diyen İsmail Koncuk, “Bu rakamlara bakılarak daha makul bir artış yapılabilirdi” dedi. Genel Başkan Koncuk, “Kamu çalışanlarına yapılan zammı da değerlendirerek, “Yeniden değerleme oranları yüzde 14,47 ilken memur ve emekliye 2018 […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1603 TL’ye yükseltilen Asgari ücreti değerlendirdi.

“Devletin geçim endeksi rakamları dahi 1603 TL’nin iki katıdır” diyen İsmail Koncuk, “Bu rakamlara bakılarak daha makul bir artış yapılabilirdi” dedi.

Genel Başkan Koncuk, “Kamu çalışanlarına yapılan zammı da değerlendirerek, “Yeniden değerleme oranları yüzde 14,47 ilken memur ve emekliye 2018 yılı boyunca toplam yüzde 7,5 zam verenlerin kulakları epeyce çınlayacaktır” dedi.

Koncuk değerlendirmesinde;

“Asgari ücret %14.2 arttı ve 1603 TL oldu.Oran olarak yüksek görünse de yetersiz bir artış.Çünkü şuanki asgari ücret 1404 TL, burada asıl olan geçim endeksleridir ve devletin kendi rakamları dahi 1603 TL’nin iki katıdır.Bu rakamlar dikkate alınarak daha makul bir artış olabilirdi.

Asgari ücret artışına şerh koyarak kabul etmediğini açıklayan Türk-İş sendikal etik açısından doğru bir tavır sergilemiştir.Ya memur ve emeklilere 2018’de verilecek 4+3.5 zam ne olacak.Bu zammın altına imza atanların hesap kitap bilmediği çok açık.Yazık ki yetki hala bunlarda.

Yeniden değerleme oranı dahi 14.47 iken, 2018’de biryıl boyunca toplam %7.5 zammı hazmedenlere,Allah feraset versin demekten başka bir sözümüz yok.İğneden ipliğe zam sağanağı beklerken memur ve emekliye %7.5’u reva görenlerin kulakları epey çınlayacaktır.”Nasip” deyip,geçelim mi?”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 3 = 10

Henüz yorum yapılmamış.