reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: GAZETECİLİK MESLEĞİ MİLLETİN VİCDANININ SESİDİR

10 Ocak 2018, Çarşamba, 11:38 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. “Gazetecilik, fedakarlık ve özveri isteyen, zor şartlarda yapılan bir meslektir” diyen Genel Başkan Koncuk, “Objektif ve tarafsız haber veren gazeteciler aynı zamanda milletin vicdanının sesidir” dedi. Genel Başkan İsmail Koncuk mesajında; “Demokrasinin en önemli ayaklarından birisi […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“Gazetecilik, fedakarlık ve özveri isteyen, zor şartlarda yapılan bir meslektir” diyen Genel Başkan Koncuk, “Objektif ve tarafsız haber veren gazeteciler aynı zamanda milletin vicdanının sesidir” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk mesajında;

“Demokrasinin en önemli ayaklarından birisi de hür ve bağımsız basındır. Haber edinme hakkı, demokrasi ile beraber varlığı daha da anlam kazanmış, ehemmiyeti yüksek evrensel bir haktır.

“Dördüncü kuvvet medya” nitelemesi, demokratik ülkelerde basının gücünü ve önemini vurgulaması bakımından son derece anlamlıdır. Bu söylem, aynı zamanda basının ciddi bir sorumluluk dâhilinde olduğu anlamına gelmektedir.

Basının hür olması, salt ve sansürlenmemiş haber yapma ilkesi altında çalışabilmesi demokrasinin basına sunmuş olduğu önemli ve kilit noktası olan bir haktır.

Tarafsız ve evrensel basın ilkelerine uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu bilgilendiren, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları aynı zamanda kamusal bir görevi de yerine getirmektedirler.

Gazetecilik, fedakarlık ve özveri isteyen, zor şartlarda yapılan bir meslektir. Vatandaşlara doğru haber verme, objektif ve tarafsızlığı elden bırakmadan mesleklerini icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır.

Bu bağlamda gazetecilerin yaptıkları ve yapacakları haberler için ortam ve şartların hazır hale getirilmesi, hür ve bağımsız olarak haberlerini takipçilerini iletebilmesi için gerekli zeminlerin hazırlanması şarttır.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın üzerindeki tekelleşme ve baskıların son bulmasını diliyor, her türlü tehlike ve şartlar altında toplumun haber alma hakkını yerine getiren basın çalışanlarının bu anlamlı günlerini kutluyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + = 3

Henüz yorum yapılmamış.