reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALMA DEVRİ SONA ERMELİ

5 Mayıs 2017, Cuma, 5:32 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yüzde 11,87’ye ulaşan enflasyon rakamını değerlendirdi. “Ocak’taki %3’lük zam, 2.71 geride kaldı.Temmuz enflasyon farkı ödemesi geçmiş zararları karşılamayacak” diyen Genel Başkan Koncuk, “Memur ve emeklilerin zam politikasında değişiklik yapılmalıdır.Yüzdelik zammın yanısıra ekonomik büyüme+refah payı uygulanmalıdır” dedi. “Enflasyon sepeti içindeki bir çok madde doğrudan çalışanların hayatını etkileyen […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yüzde 11,87’ye ulaşan enflasyon rakamını değerlendirdi.

“Ocak’taki %3’lük zam, 2.71 geride kaldı.Temmuz enflasyon farkı ödemesi geçmiş zararları karşılamayacak” diyen Genel Başkan Koncuk, “Memur ve emeklilerin zam politikasında değişiklik yapılmalıdır.Yüzdelik zammın yanısıra ekonomik büyüme+refah payı uygulanmalıdır” dedi.

“Enflasyon sepeti içindeki bir çok madde doğrudan çalışanların hayatını etkileyen maddeler değildir.Mevcut sistem gerçekçi değildir” diyen Koncuk, “Memur ve emeklileri ilgilendiren enflasyon kalemleri üzerinden bir enflasyon hesaplaması yapılması daha doğru ve mantıklı olacaktır” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“1 yıllık enflasyon 11.87’ye ulaştı, Ocak’taki %3’lük zam, 2.71 geride kaldı.Temmuz enflasyon farkı ödemesi geçmiş zararları karşılamayacak.

Aslında memur ve emeklilerin zam politikasında değişiklik yapılmalıdır.Yüzdelik zammın yanısıra ekonomik büyüme+refah payı uygulanmalıdır.

Ekonomik büyüme+refah payı uygulaması yapılmadığı sürece,enflasyon oranında zam, enflasyon farkı da verilse, sıfır zam anlamına gelmektedir.

Bu uygulama yapılmadığı için 2002 yılından bu yana ortalama memur maaşında aylık 1.085 TL, en düşük memur maaşında 515 TL düşüş olmuştur.

Aslında memur ve emeklileri ilgilendiren enflasyon kalemleri üzerinden bir enflasyon hesaplaması yapılması daha doğru ve mantıklı olacaktır.

Bugün ki enflasyon sepeti içindeki bir çok madde doğrudan çalışanların hayatını etkileyen maddeler değildir.Mevcut sistem gerçekçi değildir.

Zam politikasıyla birlikte, vergi dilimleri problemi de beraberce değerlendirilmeli, kaşıkla verip kepçeyle alma devri sona erdirilmelidir.

Tüm bu tedbirler alınmadığı sürece, alınan zamlar rakamsal olarak artmış gibi görünecek, ancak alım gücümüz yıllar içerisinde düşecektir.”

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + = 12

Henüz yorum yapılmamış.