reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: MTV`YE YÜZDE 40 ZAM YAPILIRKEN, BUÇUK ZAMMA BAŞARI DİYENLER UTANIR MI?

28 Eylül 2017, Perşembe, 12:34 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, orta vadeli plan çerçevesinde Gelir vergisi ve Motorlu Taşıt Vergisine yapılan zamları sert bir dille eleştirdi ‘Memur ve emekliye yarım puan dahi çok görülürken, MTV’ye yüzde 40 zam kabul edilemez” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Bu uygulama ile çok kazanandan az vergi, az kazanandan daha çok […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, orta vadeli plan çerçevesinde Gelir vergisi ve Motorlu Taşıt Vergisine yapılan zamları sert bir dille eleştirdi

‘Memur ve emekliye yarım puan dahi çok görülürken, MTV’ye yüzde 40 zam kabul edilemez” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Bu uygulama ile çok kazanandan az vergi, az kazanandan daha çok vergi alınacaktır.Nerede kaldı adalet nerede kaldı adil gelir dağılımı?” diye sordu.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

“Orta vadeli planda 2018’de vergi dilimi indirimi beklerken artıyor. Geliri brüt 30 bin lira olanın gelir vergisi %27’den %30’a yukseltiliyor.

MTV’de ise,1000 TL ödeyen, 2018’de 1400 TL ödeyecek.Bu %40 zam demektir.Memur ve emekliye yarım puan dahi çok görülürken, bu kabul edilemez.

Bu uygulama ile çok kazanandan az vergi, az kazanandan daha çok vergi alınacaktır.Nerede kaldı adalet nerede kaldı adil gelir dağılımı?

Şimdi bekliyoruz % 15’lik vergi dilimi ne kadar olacak, memurlar kaçıncı ayda %20’ye geçecekler?Burada bir yiğitlik yapılacak mı, görelim?

Memur ve emekliye 2018’de 4+3,5 zam verilecek?Bu gerçeği göz ardı ederek oluşturulacak bir orta vadeli plan orta direği tamamen yıkacaktır.

Tabi, MTV %40 zamlanırken, 0,5 puanlık artışı başarı diye takdim edenler utanır mı?Bilinmez,ancak memur ve emekliler bu defa unutmayacaktır!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in,”Kamu lojmanlarının özellikle depreme dayanıklı olmayan eskimiş şehir merkezlerinde kalmış lojmanları satmak suretiyle bütçeye gelir elde etmek istiyoruz” sözlerini de değerlendiren Koncuk, ” Bu cümleler sayın Mehmet Şimşek’e ait. Buçuk zammın altında kalan memur, bir de evinin altında kalsın.” dese, daha anlaşılır olurdu” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ7 + = 15

Henüz yorum yapılmamış.