reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: SURİYELİ SIĞINMACI PROBLEMİ DUYGUSAL ZEMİNDE TARTIŞILAMAZ

10 Temmuz 2017, Pazartesi, 9:00 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Sakarya’da vahşice katledilen Suriyeli mülteci kadının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in, “Bize ne oldu? sorusunun cevabını hep birlikte aramalıyız” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Asıl araştırılması gereken, bizim kültür dairemizde yetişmiş insanların,nasıl olup bu kadar canavarlaşabildiğidir? Bunun cevabını bulmalıyız” dedi. […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Sakarya’da vahşice katledilen Suriyeli mülteci kadının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in, “Bize ne oldu? sorusunun cevabını hep birlikte aramalıyız” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Asıl araştırılması gereken, bizim kültür dairemizde yetişmiş insanların,nasıl olup bu kadar canavarlaşabildiğidir? Bunun cevabını bulmalıyız” dedi.

Türk milletinin bundan önce hangi milletten olursa olsun herkese yardıma koştuğunun altını çizen Genel Başkan Koncuk, bundan sonra da aynısını yapmaya devam edeceğini kaydetti.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

“Bize ne oldu?” Diyanet İşleri Başkanımız hunharca öldürülen Suriyeli annenin cenaze töreninde böyle sormuş. Cevabını hepimiz aramak zorundayız.

“Bize ne oldu?” sorusunun cevabını vermek o kadar kolay değil.Mesele hepimizin bu sorunun gerektirdiği sorumluluğu taşıyıp, taşımadığımızdır

Konuyu Suriyeli düşmanlığı ile açıklamak, bizi asıl problemden uzaklaştırır. Bu canavarlık bir Türk vatandaşına, ya da başkasına yapılabilirdi.

Asıl araştırılması gereken, bizim kültür dairemizde yetişmiş insanların, nasıl olup bu kadar canavarlaşabildiğidir? Bunun cevabını bulmalıyız.

Bu olaydan, yanlış Suriyeli mülteci problemine bir haklılık arayanları görüyoruz. Bu canavarlığı bu şekilde izah etmeye çalışmak yanlıştır.

Suriyeli mülteci politikasını hiç doğru bulmadım ancak bu durum onlara yardım etmemizin önünde bir engel olmamıştır. Aksi Millete hakarettir.

Bu Aziz millet bundan önce de Suriyeli ya da başkası, yardıma ihtiyaç duyanlara yardım etmiş, bağrına basmış, bundan sonra da yapacaktır.

Aksi tüm beyanlar bu Millete açık hakarettir ve bunu hak etmiyoruz. Kimse bir psikopatın yaptığından hareketle yanlış politikayı aklamasın.

Hiç bir Suriyeli mülteci düşman görülemez, aksine tarihi, kültürel birlikteliğimiz çok derindir.Bundan sonrası için daha dikkatli olunmalıdır.

Çözümü bugünden düşünülemeyen mülteci problemi, şayet gerçek zeminde tartışılmazsa gelecek yıllarda çok daha büyük problemler kaçınılmazdır.

Suriyeli mülteci problemi duygusal zeminden uzak olarak, ülkemizin sosyal, ekonomik ve kültürel gerçekleri ışında tartışılarak çözülmelidir” dedi.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 1 = 9

Henüz yorum yapılmamış.