reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: TAŞERON PROBLEMİNİ KİM BÜYÜTTÜ? KİM İÇİNDEN ÇIKILMAZ HALE GETİRDİ?

15 Eylül 2017, Cuma, 9:06 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron sistemi konusunda değerlendirmelerde bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeden hareketle taşeron sisteminin son yıllarda nasıl artış gösterdiğini örneklerle anlatan Genel Başkan Koncuk, “Taşeron problemi AKP iktidarı ile adeta hortlamıştır demek yanlış değildir” dedi. “Gençlerimizin sömürülmesine ne zamana kadar katlanacağız?” […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, taşeron sistemi konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun konuya ilişkin yaptığı değerlendirmeden hareketle taşeron sisteminin son yıllarda nasıl artış gösterdiğini örneklerle anlatan Genel Başkan Koncuk, “Taşeron problemi AKP iktidarı ile adeta hortlamıştır demek yanlış değildir” dedi.

“Gençlerimizin sömürülmesine ne zamana kadar katlanacağız?” diye soran Genel Başkan Koncuk, “Dün dündür.” mantığı ile siyaset yapılamaz.Her şey artık kayıtlı, biri de çıkar sizlere hatırlatır” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Sarıeroğlu, “Taşeron konusu AK Parti dönemlerinde ortaya çıkmış bir konu değildir. Taşeron konusu geçmişten beri Türkiye’de uygulanan bir çalışma şeklidir.” demiş.

Doğru ancak eksiktir.Şöyle ki, 2002 yılında kamuda taşeron çalışan sayısı 15-20 bin aralığında iken. AKP İktidar olduğundan bu yana geçen 16 yılda kamuda taşeron çalışan sayısı 750 bine çıkmıştır.Taşeron çalıştırma siyaseten nemalanma aracı olarak kullanılmıştır.

Taşeron çalışma, aslında, geçmişte çok istisnai durumlarda başvurulması gereken bir yöntem iken, ( mesela, kamuda yemek vb işleri için geçmişte uygulanmıştır) son 16 yılda taşeron çalışma neredeyse kamuda asıl atama biçimine dönmüştür.Öyle bir boyut almıştır ki, 16 yıl önce, memurun yaptığı pek çok iş ve işlem, artık kamuda taşeron çalışanlara verilmektedir.

Hal böyle olunca, “Taşeron problemi AKP iktidarı ile adeta hortlamıştır.” demek yanlış değildir.1 Kasım Genel Seçimleri öncesinde, zamanın Başbakanı Sayın Davutoğlu, “Taşerona kadro” sloganı ile, tüm Türkiye’de her köşe başında, boy boy afişlerini astırmış, AKP’nin seçim beyannamesine de yazdırmıştır.Bu sözün yerine gelmesi yönünde, Sn Davutoğlu döneminde bir çalışma başlatılsa da, Sayın Binali Yıldırım döneminde askıya alınmıştır.

Aslında, 16 Nisan referandumu sürecinde, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Müezzinoğlu da, ” Taşeron’un problemi bizim problemimizdir.” diyerek, çözümün İktidarlarının meselesi olduğunu söylemişti.Hatta, bu sözün söylendiği Mart ayında yapılan KPDK’da Sn Müezzinoğlu’na, ” Taşeronun problemi bizim problemimizdir, sözü güzel ama çözüm için formülünüz nedir? diye sormuş, ancak bir cevap alamamıştım.

Şimdi, Sayın Sarıeroğlu, yukarıdaki cümleyle ne demek istiyor, “Problemi biz başlatmadık, biz neden çözelim ki.” mi, demek istiyor?

Sayın Bakan’a İktidar tarafından verilen sözleri hatırlatmak istedim.”Dün dündür.” mantığı ile siyaset yapılamaz.Her şey artık kayıtlı, biri de çıkar sizlere hatırlatır.Gençlerimizin sömürülmesine ne zamana kadar katlanacağız?” dedi.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 6 = 7

Henüz yorum yapılmamış.