reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: TOPLU SÖZLEŞMENİN HAYIRLI SONUÇLAR DOĞURMASINI DİLİYORUM

29 Temmuz 2017, Cumartesi, 2:56 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1 Ağustos Salı günü başlayacak olan Toplu Sözleşme öncesi sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. “Bu görüşmeler memur ve emeklilerimiz için son derece önemli” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Memur ve emeklilerimiz son derece kıt imkanlarla yaşamak zorunda bırakılmış bir kesimdir. Onlar devlet dediğimiz kavramı somutlaştıranlardır” dedi. […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1 Ağustos Salı günü başlayacak olan Toplu Sözleşme öncesi sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

“Bu görüşmeler memur ve emeklilerimiz için son derece önemli” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Memur ve emeklilerimiz son derece kıt imkanlarla yaşamak zorunda bırakılmış bir kesimdir. Onlar devlet dediğimiz kavramı somutlaştıranlardır” dedi.

“TİS’i bağıtlamaya Yetkili Konfederasyon başkanı ile, yetkili Bakan kanun gereği yetkilidir. Herkes karşı çıksa bu iki kişi imzalasa iş biter” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Bu sebeple TİS sonuçlarından yetkili olmayan sendikaları da sorumlu tutanlar olmaktadır” dedi.

“Kanun bizlere de üye olarak görüşlerimizi ifade hakkı vermiştir ve bu hakkı bugüne kadar memurlarımız için en iyi şekilde kullandık” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Umarım TİS memur ve emeklilerimiz için hayırlı olur. Bazı şahıslar da lüzumsuz işleri ve bencilliği bıraksın, feraset sahibi olsun inşallah” dedi.

 

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde;

“2018-2019 yılları için Toplu Sözleşme 1Ağustos Salı günü saat 14:00’da başlıyor. Bu görüşmeler memur ve emeklilerimiz için son derece önemli.

Memur ve emeklilerimiz son derece kıt imkanlarla yaşamak zorunda bırakılmış bir kesimdir. Onlar devlet dediğimiz kavramı somutlaştıranlardır.

Bilmemiz gerekir ki, bu Toplu Sözleşmede de memurları Memur Sen 13 üye, Türkiye Kamu Sen 1, KESK 1 üyeyle temsil edecektir. Hayırlı işler.

TİS’i bağıtlamaya Yetkili Konfederasyon başkanı ile, yetkili Bakan kanun gereği yetkilidir. Herkes karşı çıksa bu iki kişi imzalasa iş biter.

Hizmet kollarında yetkili olan sendika ve bakan imzalar. Hakem kuruluna itiraz yetkisi de sadece yetkili konfederasyon ve sendikalara aittir.

Yetkili Konfederasyonun masadan kalkması halinde ise 2. büyük Konfederasyon ve sendikalar Toplu Sözleşmeyi bağıtlama hakkına sahiptir.

Bunları bir çok kamu çalışanı bilmemektedir, bu sebeple TİS sonuçlarından yetkili olmayan sendikaları da sorumlu tutanlar olmaktadır.

Tabi ki, Kanun bizlere de üye olarak görüşlerimizi ifade hakkı vermiştir ve bu hakkı bugüne kadar memurlarımız için en iyi şekilde kullandık.

Bilinmelidir ki, TİS, sadece yetkili olmak ve masayla sınırlı değildir. Masa dışındaki her türlü tepkinin gücü TİS’in önemli bir parçasıdır.

Umarım TİS memur ve emeklilerimiz için hayırlı olur. Bazı şahıslar da lüzumsuz işleri ve bencilliği bıraksın, feraset sahibi olsun inşallah” dedi.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + = 10

Henüz yorum yapılmamış.