reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

KONCUK: YAŞANAN PROBLEMLERE KULAK TIKAYARAK SORUNLAR ÇÖZÜLMEZ

21 Ağustos 2017, Pazartesi, 9:54 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede Toplu sözleşme masası ve sorunlara yönelik değerlendirmelerde bulundu. “Memur sendikal anlayışı değiştirmelidir. İşe sendika kanunundan başlamalı ve bir çok şeyi değiştirmeliyiz, yoksa umutlar başka bahara kalır” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Daha sağlıklı bir kamu düzeni, taleplerimize hak ettiğimiz cevapları bulabilmek […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede Toplu sözleşme masası ve sorunlara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

“Memur sendikal anlayışı değiştirmelidir. İşe sendika kanunundan başlamalı ve bir çok şeyi değiştirmeliyiz, yoksa umutlar başka bahara kalır” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, “Daha sağlıklı bir kamu düzeni, taleplerimize hak ettiğimiz cevapları bulabilmek ancak hep birlikte doğruyu sırtlamakla mümkün olacaktır” dedi.

“Türkiye Kamu-Sen her şart altında tüm memurlar ve ülkemizin ali menfaatlerinin destekçisi olmuştur. Bu anlayış kesintisiz devam edecektir” diyen Koncuk, “21 Ağustos’ta, son bulacak Toplu Sözleşmenin tüm sonuçları ile hayırlı olmasını diliyorum. Umarım, tüm memurlar umduklarına nail olur” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde şu satırlara yer verdi;

“4-C’ye kadro tek çıkıştır,4-B tarih olmalıdır. Bu uygulamalar ne eşitlik ilkesi nede insan hakları ile bağdaşmamaktadır. Başkası çıkmaz yoldur.

Memur sendikal anlayışı değiştirmelidir. İşe sendika kanunundan başlamalı ve bir çok şeyi değiştirmeliyiz, yoksa umutlar başka bahara kalır.

Sonuçları sadece sendika ya da sendikalar açısından başarı ya da başarısızlık olarak göremeyiz. Netice de bu yetki çoğunluğun tercihi.

Bir çok sendika büyük üye kayıpları yaşarken, bir sendikanın akıl almaz bir şekilde büyümesi insanların demokratik tercihidir, saygı duyarız.

Saygı duyarız ancak sonuçlardan da, sendikacılığın geldiği yerden de bu büyük çoğunluğun sorumlu olduğunu bilmek ve söylemek zorundayız.

Daha sağlıklı bir kamu düzeni, taleplerimize hak ettiğimiz cevapları bulabilmek ancak hep birlikte doğruyu sırtlamakla mümkün olacaktır.

Türkiye Kamu-Sen her şart altında tüm memurlar ve ülkemizin ali menfaatlerinin destekçisi olmuştur. Bu anlayış kesintisiz devam edecektir.

Kamuda 4-A dışındaki tüm istihdam türleri söylendiğinin aksine hem verimliliği azaltmakta hem de hukuki ve insani sorunlar doğurmaktadır.

4-B, 4-C gibi garabet uygulamalar başta olmak üzere, memur ve emeklilerimize uygulanan zam politikası bir mutabakatla mutlaka değişmelidir.

Yarın açıklanacak olan Toplu Sözleşmede sonuç ne olursa olsun, bu problemleri bugün ya da yarın çözmek zorundayız. Kulak tıkayarak olmaz.

21 Ağustos’ta, yarın son bulacak Toplu Sözleşmenin tüm sonuçları ile hayırlı olmasını diliyorum. Umarım, tüm memurlar umduklarına nail olur.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 6 =

Henüz yorum yapılmamış.