reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

MEB’DEN ANADOLU TEKNİK PROGRAMLARININ KAPATILMAMASINI TALEP ETTİK

23 Ocak 2018, Salı, 5:15 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Anadolu teknik programına geçişlerde 9’uncu sınıf yılsonu başarı puanı en az 55’ten en az 70’e çıkartılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlara Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğine göre de iki yıl boyunca şube oluşturulamayan alanların kapatılması gerekmektedir. Dolayısıyla Anadolu teknik programına geçişlerde 9’uncu sınıf yılsonu […]

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle Anadolu teknik programına geçişlerde 9’uncu sınıf yılsonu başarı puanı en az 55’ten en az 70’e çıkartılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlara Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğine göre de iki yıl boyunca şube oluşturulamayan alanların kapatılması gerekmektedir.

Dolayısıyla Anadolu teknik programına geçişlerde 9’uncu sınıf yılsonu başarı puanının en az 70’e çıkartılması sonucunda yıllar itibari ile Anadolu teknik programlarındaki alanların öğrenci sayılarında büyük oranda azalma meydana geldiğinden Anadolu teknik programlarının kapatılması gündeme gelmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 01/12/2017 tarih ve E.20572024 sayılı yazısı ile; 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının bünyesindeki Anadolu Teknik programlarının ve alanlarının kademeli olarak kapatılmasına karar verilmiştir.

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının bünyesindeki Anadolu Teknik programlarının ve alanlarının kapatılması ve bu okullarda sadece Anadolu Meslek Programında eğitime devam edilmesi, Yükseköğretime devam etmek isteyen öğrencilerin Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gidi genel kültür derslerini eksik almalarına neden olacak ve alanlarının devamı niteliğindeki yükseköğretim programlarına geçişlerini engelleyecektir. Bununla birlikte Anadolu Teknik programlarının ve alanlarının açılması ve kapatılması hususu; İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile gerekli çalışmalar yapıldıktan ve sektörün, bölgenin ihtiyaçları belirlendikten sonra bu kararın verilmesi gerekmektedir.

Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının bünyesindeki Anadolu Teknik programı türü ve alan kapatılması uygulamasının bu haliyle yanlış olduğu aşikardır. Türk Eğitim Sen olarak uygulamanın yeniden gözden geçirilerek kaldırılması ve Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okullarının bünyesindeki Anadolu Teknik programlarının uygulanmaya devam edilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 3 = 10

Henüz yorum yapılmamış.