reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

MEB’DEN YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME MÜLAKAT LİSTELERİNİN YAYINLANMASINI TALEP ETTİK

3 Temmuz 2018, Salı, 2:04 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 23.02.2018 tarihinde 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimini yayımlamıştır. 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takviminde, yönetici adaylarının sözlü sınavlarının 05 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında yapılmış, sözlü sınav sonuçları ise 26 Haziran’da açıklanmış ve de mülakat sonuçları İl Milli […]

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 23.02.2018 tarihinde 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takvimini yayımlamıştır. 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takviminde, yönetici adaylarının sözlü sınavlarının 05 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında yapılmış, sözlü sınav sonuçları ise 26 Haziran’da açıklanmış ve de mülakat sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından listeler halinde ilanen duyurulması gerekirken sorgulama ekranından sadece yönetici adaylarının TC numaralarını girerek öğrenmesi mümkün olmuştur.
Bilindiği üzere 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Takviminde; yönetici adaylarının sözlü sınav sonuçlarının sadece yönetici adaylarının kendisinin görebilmesi hukuki güvenilirlik ilkesi ile bağdaşmamaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığınca eğitim kurumu yönetici adaylarının sözlü sınav sonuçlarının sadece kişilerin erişimine açılması, toplu olarak kamuoyu ile paylaşılmaması bazı şaibelerin oluşacağını akıllara getirmektedir. Bu durumdan dolayı, sözlü sınav sonuçlarının sonradan değiştirilebileceğine ve bir sendika üyeleri lehine ayrımcılık yapıldığına dair kamuoyunda yaygın bir kanaat oluşmaktadır. Sözlü sınavlara katılan adaylarda bu hususta endişeler oluştuğuna dair sendikamıza şikayetler ulaşmaktadır.
Hukuki güvenilirlik ve idarenin şeffaflığı ilkesi doğrultusunda, eğitim kurumu müdürlerinin sözlü sınav sonuçlarının iller bazında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından toplu olarak kamuoyu ile paylaşılarak bu husustaki tereddütlerin giderilmesi, valiliklerin bu konuda uyarılması ve sendikamıza bilgi verilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığından talepte bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + = 13

Henüz yorum yapılmamış.