reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

MEB’DEN ZÜMRE YÖNERGESİ İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİK TALEBİNDE BULUNDUK

15 Şubat 2018, Perşembe, 10:12 | Genel Merkez'den Haberler, MEB Duyuruları | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
26.07.2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin “Zümre öğretmenler kurulu” başlıklı 35.maddesinin 2.fıkrası; “Aynı sınıfı okutan bir sınıf öğretmeni veya aynı dersi okutan yalnızca bir alan öğretmeni olması durumunda zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz. Ancak bu öğretmenler kurul kapsamında yapacakları çalışmalara yıllık çalışma programında […]

26.07.2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin “Zümre öğretmenler kurulu” başlıklı 35.maddesinin 2.fıkrası; “Aynı sınıfı okutan bir sınıf öğretmeni veya aynı dersi okutan yalnızca bir alan öğretmeni olması durumunda zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılmaz. Ancak bu öğretmenler kurul kapsamında yapacakları çalışmalara yıllık çalışma programında yer verirler.” şeklindedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 25.08.2017 tarihli ve E. 12827610 sayılı yazısı ve Bakan oluru ile yürürlüğe giren Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi’nin “Eğitim kurumu sınıf/alan zümreleri” başlıklı 12.maddesinin 1.fıkrası; “Alanında bir öğretmen olması durumunda zümre toplantısı, eğitim kurumu müdürü veya müdürün görevlendireceği müdür yardımcısı ile yapılır.” şeklinde düzenlenmiştir.

Bilindiği üzere Yönergeler; Herhangi bir konuda tutulacak yol için üst makamlardan alt makamlara belli bir esasa dayanarak verilen talimat ve direktiflerdir. Yönetmelikler ise; bir kurum ve kuruluşun çalışma düzenini, yöntemini belirleyen, bu kuruluşta çalışanların uyacakları kuralların tümüdür. Normlar hiyerarşisinde ise; yönetmelikler yönergelerin üstünde yer almaktadır. Söz konusu Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi’nde yer alan “Alanında bir öğretmen olması durumunda zümre toplantısı, eğitim kurumu müdürü veya müdürün görevlendireceği müdür yardımcısı ile yapılır” ifadesi Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne aykırılık teşkil etmektedir. Çünkü Yönetmelikte aynı dersi okutan yalnızca bir alan öğretmeni olması durumunda zümre öğretmenler kurulu toplantısı yapılamayacağı hükme bağlanmıştır.

Türk Eğitim-Sen olarak; Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesi’nde yer alan “Alanında bir öğretmen olması durumunda zümre toplantısı, eğitim kurumu müdürü veya müdürün görevlendireceği müdür yardımcısı ile yapılır” ifadesinin Yönetmeliğe uygun şekilde değiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + = 6

Henüz yorum yapılmamış.