reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

#MebMülakatİptal TÜRKİYE GÜNDEMİNDE 1. SIRADA YER ALDI.

3 Temmuz 2018, Salı, 2:06 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği gibi yönetici atama sonuçları eğitim çalışanları arasında infial uyandırdı. Mülakat sonuçları; büyük çoğunluğuyla hak gaspının yaşandığı, torpilin esas alındığı, insanların ötekileştirildiği, şeffaflığın hiçe sayıldığı, yandaşlığın kriter olarak belirlendiği, bir sendikanın üyelerine iltimas geçildiği, kul hakkının ise kâle bile alınmadığı bir değerlendirme yapıldığını çok net ortaya koymaktadır. Puanlamalarda adeta milimetrik hesaplamalar yapılmış, kimlerin hangi okullarda […]

Bilindiği gibi yönetici atama sonuçları eğitim çalışanları arasında infial uyandırdı. Mülakat sonuçları; büyük çoğunluğuyla hak gaspının yaşandığı, torpilin esas alındığı, insanların ötekileştirildiği, şeffaflığın hiçe sayıldığı, yandaşlığın kriter olarak belirlendiği, bir sendikanın üyelerine iltimas geçildiği, kul hakkının ise kâle bile alınmadığı bir değerlendirme yapıldığını çok net ortaya koymaktadır.
Puanlamalarda adeta milimetrik hesaplamalar yapılmış, kimlerin hangi okullarda görevlendirileceği, kimlerin eleneceği belirlenmiştir. Hak edenlerin, ehil olanların, bilgisi ve tecrübesi ile parmakla gösterilenlerin değil; liyakatten yoksun olanların yüksek mülakat puanları verilmek suretiyle ödüllendirildiği görülmüştür.
Bu gayri ahlaki tutum üzerine Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan MEB teşkilatlarındaki kripto yapılanmaya dikkat çekmiş, MEB’in 15 Temmuz felaketinden sonra tüm toplumda olduğu gibi kamuda da oluşmuş olan birlik ve beraberlik ruhunu sabote eden Kripto Fetöcülerden temizlenmesi gerektiğini söylemişti. Genel Başkan Geylan ayrıca, 27.06.2018 tarihinde saat 21:00’da mülakatlarda yaşanan haksızlıklara karşı twitter’da #MebMülakatİptal başlıklı hashtag çalışması başlattı.
Ülkemizde yönetici atamaları, öğretmen atamaları, şube müdürlüğü atamaları ve daha birçok alanda mülakatla yapılan alımlara karşı duran sendikamızın twitter çalışmasına kısa sürede binlerce mesaj geldi. Türkiye, MEB mülakatlarındaki yaşanan haksızlıkları konuştu, mülakat uygulamasının iptalini istedi. Genel Başkanımızın başlattığı çalışma, TÜRKİYE GÜNDEMİNDE 1. SIRADA YER ALARAK, TREND TOPIC oldu.
Genel Başkan Talip Geylan, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Sayın @RT_Erdogan yeni dönemde kamuda adalet ve barışı sağlayacak, birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirecek ilk icraatımız mülakat garabetini bitirmek olsun. Hak için, hukuk için, kul hakkına saygı için; #MebMülakatİptal Torpili önlemenin tek yolu; ilk atamada, terfi ve yönetici atamalarında yazılı sınav esasıdır. Bundan dolayı #MebMülakatİptal” dedi.
Genel Başkanımız, Türk Eğitim-Sen olarak mülakatların iptali için mücadelemizin süreceğini söyleyerek, “Mülakat adaletsizliğini hep birlikte durdurabiliriz. Bütün kamu çalışanlarının desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + = 4

Henüz yorum yapılmamış.