reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

MÜDÜR YETKİLİ ÖĞRETMENLERE DE ARTIRIMLI EK DERS ÜCRETİ ÖDENMELİDİR

17 Eylül 2018, Pazartesi, 10:03 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul/kurumlarda görev yapan müdür, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarına toplu sözleşme hükümlerine göre artırımlı ek ders ücreti ödenmektedir. Müdür yetkili öğretmenler ise bu düzenlemenin dışında tutulmuş olup müdür yetkili öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti ödenmemektedir. Müdür yetkili öğretmenlere madde kapsamında yer verilmemesi Anayasamızın eşitlik ilkesine ve hakkaniyete aykırıdır. Müdür yetkili öğretmenler […]

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul/kurumlarda görev yapan müdür, müdür başyardımcıları ve müdür yardımcılarına toplu sözleşme hükümlerine göre artırımlı ek ders ücreti ödenmektedir. Müdür yetkili öğretmenler ise bu düzenlemenin dışında tutulmuş olup müdür yetkili öğretmenlere artırımlı ek ders ücreti ödenmemektedir.

Müdür yetkili öğretmenlere madde kapsamında yer verilmemesi Anayasamızın eşitlik ilkesine ve hakkaniyete aykırıdır. Müdür yetkili öğretmenler de diğer okul yöneticileri gibi kendi okullarında yönetim işleri kapsamında yapılması gereken tüm iş ve işlemleri yerine getirmektedir. Müdür yetkili öğretmenler yöneticilik görevinin yanında diğer okul yöneticileri haftada en fazla 6 saat derse girerken haftada 30 saat ders okutmak gibi ağır bir görevi de yerine getirmektedir. Çalışma barışı, eşitlik ilkesi ve hakkaniyete göre de müdür yetkili öğretmenlere de artırımlı ek ders ücretinin verilmesi gerekmektedir.

Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan müdür yetkili öğretmenlere de artırımlı ek ders ücretinin ödenmesi, artırımlı ek ders ücreti ödenmesi için mevzuatta gerekli düzenlenmelerin yapılmasını talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + 7 =

Henüz yorum yapılmamış.