reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Nisan-Ağustos Ayında 100 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz

28 Nisan 2015, Salı, 1:29 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
GENEL BAŞKAN, “NİSAN VE AĞUSTOS AYINDA 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORUZ.”   Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ataması yapılmayan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı eyleme katılarak destek verdi. Eylemde bir basın açıklaması yapan Koncuk Nisan ve Ağustos ayı atama sayısının 100 bin olmasını istediklerini belirterek şunları kaydetti: “Bu eylemde illeri […]

GENEL BAŞKAN, “NİSAN VE AĞUSTOS AYINDA 100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORUZ.”

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ataması yapılmayan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı önünde yaptığı eyleme katılarak destek verdi. Eylemde bir basın açıklaması yapan Koncuk Nisan ve Ağustos ayı atama sayısının 100 bin olmasını istediklerini belirterek şunları kaydetti: “Bu eylemde illeri temsilen gelen atanamayan öğretmenlerimiz buradalar. Babalarının, annelerinin verdiği cep harçlığı ile buraya gelebiliyorlar. Biliyoruz ki, onların imkânları kısıtlıdır. Dolayısıyla tüm öğretmenlerimizi buraya getirmek mümkün olmuyor. Kimi zaman sendikalar olarak ulaşım desteği vererek öğretmen arkadaşlarımızı Ankara’ya getiriyoruz, fakat bu durum her zaman mümkün olmuyor. Bu eylemde gözü kulağı olan on binlerce anne baba ve ataması yapılmayan öğretmenlerimiz var. Ben yürekli, mücadeleci arkadaşlarımızı kutluyorum. Sizler sadece hakkınızı talep ediyorsunuz.”

 

Öğretmen atadık diye övünüyorlar. Ataması yapılmayan öğretmen sayısı iktidarınız da 5 kat artmış Sayın Başbakan bu mudur ülkeyi yönetmek?

 

Kişi başına düşen milli gelirden işsiz gençlerimizin de istifade etmesi gerektiğini vurgulayan Koncuk; “Bu ülkede kişi başına düşen milli gelirin on bin beş yüz dolar olduğunu söyleyen yöneticiler var. Ben onlara soruyorum; bu milli gelir, ataması yapılmayan öğretmenlerimize hiç mi uğramaz? Hiç mi milli gelir artışından gençlerimiz istifade etmez? Bu ülke yıllar içerisinde öyle beceriksiz bir yönetim anlayışı gördü ki, iktidarları süresinde ataması yapılmayan öğretmen sayısını 72 binden 350 bine çıkarmayı başardılar. Öğretmen atadık diye övünüyorlar. Ataması yapılmayan öğretmen sayısı iktidarınız da 5 kat artmış Sayın Başbakan bu mudur ülkeyi yönetmek?” dedi.

 

37 tane ataması yapılmayan öğretmenin intihar ettiğinden haberdar mısınız? İnsanı yaşatmak sadece ekmek ve kömür vermekle olmaz. İnsanı yaşatmak iş ve aş bulmakla olur.

 

İktidara ve tüm siyasi partilere seslenen Koncuk “ Ataması yapılmayan öğretmenlere verdikleri sözleri tutmadılar. Diğer işsiz gençlerimize verdikleri sözleri de yerine getirmediler. Bu ülkede 14-25 yaş genç işsizlik oranı % 17.9 dur. Türkiye ekonomisinin büyüdüğü ve kişi başına düşen milli gelirin arttığı söyleniyor. Eğer Türkiye büyüyorsa, bu büyümeden ataması yapılamayan evlatlarımız adına düşen payı istiyoruz ve bu paydan vazgeçmiyoruz. Bu iktidar Şeyh Edabali’nin, ‘ insanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü sıklıkla kullanıyor. Bu sözü söyleme hakkınınız kaldı mı Sayın Başbakan? 37 tane ataması yapılmayan öğretmenin intihar ettiğinden haberdar mısınız? İnsanı yaşatmak sadece ekmek ve kömür vermekle olmaz. İnsanı yaşatmak insanımıza iş ve aş bulmakla olur. Adama sorarlar madem bu kadar iş genç olacaktı neden bu kadar Eğitim Fakültesi açtınız? dedi.”

 

Devletin gençlerimize iş bulma zorunluluğu var. Bu millet sizi kırmızı halı sererek çağırmadı. Siz, tüm sorunları çözeriz diye taahhütte bulundunuz. Ama sonuç olarak görüyoruz ki aldattınız ve yalan söylediniz!

 

İktidarın atanamayan öğretmenleri ve milleti vaatlerle aldattığını belirten Koncuk; “Bir zamanlar bu ülkenin Başbakanı ‘devletin her üniversite mezununa iş bulma zorunluluğu yoktur.’ diye bir açıklama yapmıştı. Her miting ortamından Türkiye’ nin eşit gelir dağılımını biz sağlarız, işsizlik problemini biz çözeriz demediniz mi? Şimdi de devletin iş bulma zorunluluğu yoktur diyorsunuz. Devletin, gençlerimize iş bulma zorunluluğu vardır. Bu millet, sizi kırmızı halı sererek çağırmadı. Siz, tüm sorunları çözeriz diye taahhütte bulundunuz. Ama sonuç olarak görüyoruz ki aldattınız ve yalan söylediniz.” dedi.

 

Nisan ayında atama bekliyoruz. Nisan ve Ağustos ayın da yapılacak toplam atama sayısının 100 bin olmasını istiyoruz.

 

Atama bekleyen öğretmenlere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her anlamda destek vereceklerini kaydeden Koncuk; “ Ataması yapılmayan öğretmenlerin her eylemin de yanlarında olduk. Gerek Ankara’ya ulaşımlarında, gerekse barınma ve ihtiyaçlarının sağlanmasında genç meslektaşlarımıza her zaman destek olduk. Şundan emin olun ki; problemleriniz çözülünceye kadar desteğimiz devam edecektir. Yeter ki siz mücadele edin, cesur olun korkmayın… Nisan ve Ağustos ayında 100 bin öğretmen ataması istiyoruz. Ben burada siyaset yapmak için konuşmuyorum, aynı zamanda ataması yapılamayan bir öğretmen babası olarak konuşuyorum; Bu acıyı yüreğimde hisseden birisi olarak konuşuyorum. Muhalefet partilerine de sesleniyorum; ataması yapılmayan öğretmenlerimize iş garantisini, problemlerinin çözümünü sağlamaya sözünü vermeye davet ediyorum.

 

Bu arada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; “Keşke burada tüm sendikalar olsaydı. Büyük sendikayız diye övünenler, siyasal iktidarın eteğine yapışmayı sendikacılık zannedenler de ataması yapılmayan tüm öğretmenlerimizin feryadını duysalardı.” şeklinde konuştu.

 


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 6 = 7

Henüz yorum yapılmamış.