reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

NÖBETÇİ ÖĞRETMENLERE MEVZUATTA OLMAYAN EK GÖREVLER GENELGE İLE VERİLEMEZ

3 Mayıs 2018, Perşembe, 9:36 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Milli Eğitim Bakanlığı’nca okullardaki güvenlik önlemlerine dair alınması gereken tedbirlerin ifade edildiği 2018/10 nolu genelge ile nöbetçi öğretmenlere taşımalı eğitim kapsamında servis araçlarına öğrencilerin iniş-binişlerini kontrol etme görevi getirilmiştir. Mezkur genelge de nöbetçi öğretmenlere getirilen görev “ö) Taşımalı okul servis araçları ile okula gelen çocukların iniş ve binişteki kontrollerinin nöbetçi öğretmen/idareci tarafından yapılması, kayıt altına […]

Milli Eğitim Bakanlığı’nca okullardaki güvenlik önlemlerine dair alınması gereken tedbirlerin ifade edildiği 2018/10 nolu genelge ile nöbetçi öğretmenlere taşımalı eğitim kapsamında servis araçlarına öğrencilerin iniş-binişlerini kontrol etme görevi getirilmiştir. Mezkur genelge de nöbetçi öğretmenlere getirilen görev “ö) Taşımalı okul servis araçları ile okula gelen çocukların iniş ve binişteki kontrollerinin nöbetçi öğretmen/idareci tarafından yapılması, kayıt altına alınması ilgi (e) Yönetmeliğe göre gerekli tedbirlerin alınması,” şeklinde ifade edilmiştir. Nöbetçi öğretmenlere getirilen bu ek görev bütünüyle mevzuata aykırıdır.
Halen yürürlükte bulunan kanun ve yönetmeliklerde nöbetçi öğretmenlerin taşımalı eğitim kapsamında böyle bir görevi bulunmamaktadır. Amacı kendinden üst düzey normlara ilişkin açıklama yapmak olan genelge ile kanun ve yönetmeliklerde olmayan bir görev öğretmenlere getirilemez. Genelge çıkarmak suretiyle kanun ve yönetmelikler genişletilemez. Bu nedenle, nöbetçi öğretmenlerin görevlerinin tanımlandığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumlar Yönetmeliği ile Ortaöğretim Kurumlar Yönetmeliği’nde nöbetçi öğretmenin taşımalı eğitim kapsamında görevi yokken genelge çıkarmak suretiyle nöbetçi öğretmenlere ek görev getirilemez.
Nöbetçi öğretmenlere taşımalı eğitim kapsamında verilen bu ek görevlerin angarya olduğu, yasal dayanaktan yoksun oldukları gerekçesiyle sendikamızca 12 Mart tarihinde başlattığımız eylemimiz de halen devam etmektedir.
Ayrıca, özel servis araçlarında çalıştırılması zorunlu olan rehber personellerin taşımalı eğitim servis araçlarında da çalıştırılması yönünde gereken yasal düzenlemenin yapılmasını da bakanlıktan talep ettik. Taşımalı eğitim servis araçlarında rehber personellerin çalıştırılmasıyla öğrencilerin araç iniş ve binişlerinde ortaya çıkacak sorunların önüne geçilecektir.
Bakanlığın genelge çıkarmak suretiyle nöbetçi öğretmenlere getirdiği bu ek görevin iptal edilmesini ve taşımalı eğitim servis araçlarında rehber personel çalıştırılması için gereken yasal düzenlemenin yapılmasını bakanlıktan talep ettik.

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ6 + = 11

Henüz yorum yapılmamış.