reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Öğretmene Rotasyon? Attığınız Taş Ürküttüğünüz Kurbağaya Değmez!

14 Temmuz 2023, Cuma, 9:27 | Genel Merkez'den Haberler, Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
“Rotasyonun gerekçesi olarak ileri sürülen temel etken, ‘makam/işletme körlüğü’ oluşmasıdır. Oysa ki, öğretmenlerimiz için böyle bir durum söz konusu değildir” diyen Geylan, öğretmenlerin her yıl yeni bir öğrenci ve veli kitlesi ile muhatap olduğuna ve belli dönemler itibariyle yönetici kadrosunun değiştiğine dikkat çekti. Bu nedenle öğretmene rotasyon uygulanmasının işlevsel bakımdan hiçbir anlamının olmadığını bildiren Geylan, […]

“Rotasyonun gerekçesi olarak ileri sürülen temel etken, ‘makam/işletme körlüğü’ oluşmasıdır. Oysa ki, öğretmenlerimiz için böyle bir durum söz konusu değildir” diyen Geylan, öğretmenlerin her yıl yeni bir öğrenci ve veli kitlesi ile muhatap olduğuna ve belli dönemler itibariyle yönetici kadrosunun değiştiğine dikkat çekti. Bu nedenle öğretmene rotasyon uygulanmasının işlevsel bakımdan hiçbir anlamının olmadığını bildiren Geylan, öğretmenlerimizi huzursuz kılacak böylesi garabet bir uygulamaya asla yol açılmaması gerektiğini söyledi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e atıfla yapılan haberlere göre ‘Öğretmenlere kademeli rotasyon uygulaması’ getirileceği duyumları yansımakta. Eğitim kamuoyu çok iyi hatırlayacaktır, bu konu daha önceki yıllarda öğretmenlerimizi huzursuz edecek şekilde çokça tartışıldı.

Öğretmene rotasyon uygulanmasının işlevsel bakımdan hiçbir anlamı yoktur!
Rotasyonun gerekçesi olarak ileri sürülen temel etken, ‘makam/işletme körlüğü’ oluşmasıdır.
Oysaki, öğretmenlerimiz için böyle bir durum söz konusu değildir.
Çünkü öğretmen, her yıl yeni bir öğrenci ve veli kitlesi ile muhatap olmaktadır.
Her sene değişen öğrenci/veli kitlesi ve belli dönemler itibariyle yönetici kadrosunun da değiştiği bir işyeri ortamında öğretmenlerimiz bakımından makam/işletme körlüğü nasıl söz konusu olabilir?

Dolayısıyla öğretmenlerimizi huzursuz kılacak böylesi garabet bir uygulamaya asla yol açılmamalıdır.

Eğer ki, eğitimin taşıyıcı unsuru olan öğretmenlerimizin meselelerine yoğunlaşılacak ise;
-Sözleşmeliden kadroya geçen meslektaşlarımız başta olmak üzere eş durumu mağduriyeti kökten çözülsün.

-Ayrımcılığa son verilerek, bütün öğretmenler sadece kadrolu istihdam edilsin.

-İl içi sıra tayin uygulaması getirilerek yıllardır nakil bekleyen öğretmenlerimizin talebine kulak verilsin.

-Ek ders ücretleri komik rakamlardan kurtarılarak öğretmenin emeğinin karşılığı ödensin.

-ÖMK’da hızlıca düzenleme yapılarak öğretmenlerin kariyer basamakları hizmet yılı esasına göre belirlensin.

-Öğretmene şiddete karşı caydırıcı ve etkili tedbirler alınsın.

-Mesleğin itibarını artıracak tedbirler alınsın.

-Maaş karşılığı ders saatleri 15 saate eşitlenerek adaletsizlik giderilsin.

-Öğretmenlerin “ne iş olsa yapar” anlayışıyla kimi mülki amirler tarafından maraba gibi görülmesinin önüne geçilsin.

Öğretmene rotasyon uygulamasının mucidi olan dönemin Milli Eğitim Bakanının dediği gibi attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmeyecektir!”

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 2 = 3

Henüz yorum yapılmamış.