reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Okul Müdürleri Kıyımında Bir Abi Kıyağı!

8 Nisan 2015, Çarşamba, 10:19 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 5 kişi okudu | 0 yorum
Hatay’da 2013 yılında yapılan müdürlük mülakat sınavında abinin kardeşine yaptığı kıyağı mahkeme görmezden gelmedi ve Hatay ilinde liseler için yapılan tüm okul müdürlüğü mülakat sınav sonuçlarının iptaline karar verildi.   Türk Eğitim Sen Hatay 1 No’lu Şube Mevzuat Sekreteri ve Hatay Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Bahri Karabulut tarafından dava açılmıştır. Davada, 06/09/2013 tarihinde katıldığı […]

Hatay’da 2013 yılında yapılan müdürlük mülakat sınavında abinin kardeşine yaptığı kıyağı mahkeme görmezden gelmedi ve Hatay ilinde liseler için yapılan tüm okul müdürlüğü mülakat sınav sonuçlarının iptaline karar verildi.

 

Türk Eğitim Sen Hatay 1 No’lu Şube Mevzuat Sekreteri ve Hatay Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Bahri Karabulut tarafından dava açılmıştır. Davada, 06/09/2013 tarihinde katıldığı lise kurum adayları mülakat sınavında mülakat komisyonunun mülakat sınavı sürecinde sendikal ayrımcılık içeren haksız ve yanlı değerlendirmeler yaparak yeterli puan verilmemesi ve Hatay İlinde liseler için yapılan tüm okul müdürlüğü mülakat sınav sonuçlarının iptali ile bu mülakat sınav sonuçları esas alınarak Nihal Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi’ne Antakya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kemal GÜLİSTAN’ın kardeşi Cemal GÜLİSTAN’ın müdür olarak atanmasına ilişkin işlemin iptali talep edilmişti. Hatay İdare Mahkemesi’nin sözlü sınav değerlendirme formunun puanlanmış halinin kamera kayıtlarından incelenmesi ve dava dosyasındaki bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; mevzuat uyarınca sözlü sınavda adayların mevzuat bilgisi ve uzmanlık düzeyi, analitik düşünme ve analiz yapabilme kabiliyeti, temsil kabiliyeti ve liyakat düzeyi, muhakeme gücü ve kavrayış düzeyi, iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti davranış ve tepkilerinin yapacağı işe uygunluğu, yeniliklere ve teknolojik gelişmelere hakimiyeti, genel kültür düzeyi konularından değerlendirmeye tabi tutulması gerekirken, komisyon üyelerinin sadece genel kültür ve mevzuat düzeyini ölçen soru cevap hazırladığı, dolayısıyla komisyon başkan ve üyeleri tarafından, adaylara puan verilmesinde mevzuat hükümlerine uygun hareket edilmediği, mülakat komisyon üyesi Antakya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kemal GÜLİSTAN’ın Nihal Turgut Anlar Anadolu Öğretmen Lisesi müdürü Cemal GÜLİSTAN’ın abisi olduğu bu nedenle komisyon üyelerinin mevzuata uygun oluşturulmadığı anlaşıldığından dava konusu işlemlerde hukuka uyarlık bulunmadığı nedeniyle tüm atama işlemlerinin iptaline karar verilmiştir.

 

Görüleceği üzere, okul müdürlüğü mülakatlarındaki bir abi kıyağı da hukuken sübut bulmuştur. Türk Eğitim Sen olarak, hem sendikal anlamda hem hukuki anlamda haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edeceğinin bilinmesini istiyoruz.

İlgili Karar İçin Tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + = 9

Henüz yorum yapılmamış.