reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ÖSYM, TÜM ÖĞRETMENLERE SINAVLARDA GÖREV VERMELİDİR

8 Ocak 2020, Çarşamba, 10:26 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 1 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, ÖSYM tarafından ülke genelinde merkezi olarak sınavlar yapılmakta ve bu sınavlarda üniversitelerde görev yapan akademik personeller ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan okul yöneticileri ve öğretmenlere görev verilmektedir. Görevlendirme işlemleri ÖSYM tarafından hazırlanan “görevli işlemleri sistemi(GİS)” üzerinden yapılmaktadır. Sendikamıza ise bir kısım illerde bağımsız anaokulu öğretmenlerinin görevli işlemleri sistemine kaydedilmediği, buna binaende […]

Bilindiği üzere, ÖSYM tarafından ülke genelinde merkezi olarak sınavlar yapılmakta ve bu sınavlarda üniversitelerde görev yapan akademik personeller ile Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan okul yöneticileri ve öğretmenlere görev verilmektedir. Görevlendirme işlemleri ÖSYM tarafından hazırlanan “görevli işlemleri sistemi(GİS)” üzerinden yapılmaktadır.

Sendikamıza ise bir kısım illerde bağımsız anaokulu öğretmenlerinin görevli işlemleri sistemine kaydedilmediği, buna binaende sınav görevi verilmediği yönünde şikâyetler gelmektedir. Sınav görevlendirmeleri ÖSYM tarafından hazırlanan “ÖSYM  Sınav Görevlilerini Belirleme, Atama ve Ücret Ödeme İlkeleri” ne göre yapılmakta olup bu ilkelerde görev verilecek kişiler arasında öğretmenlerde yer almaktadır. Bu durumda, öğretmenler arasında ayrım yapılmaksızın tüm öğretmenler görevli işlemlerine sistemine kaydedilerek, tüm öğretmenlere sınavlarda görev alma hakkının verilmesi gerekmektedir. İllerde mevzuata aykırı olarak yapılan uygulamaların sonlandırılması, öğretmenlere arasında yapılan ayrıma son verilmesi için ÖSYM tarafından illerde bulunan sınav merkezi koordinatörlüklerinin uyarılması gerekmektedir.

Türk Eğitim Sen olarak ÖSYM Başkanlığına gönderdiğimiz yazıda, Başkanlığınızca yapılan sınavlarda, Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında görev yapan tüm öğretmenlerin görevli işlemleri sistemine kaydının yapılarak sınavlarda görev verilmesi konusunda sınav merkezi koordinatörlüklerinin uyarılmasını talep ettik.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + 4 =

Henüz yorum yapılmamış.