reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZLERİNİN SAYISI ARTIRILMALIDIR

9 Ocak 2018, Salı, 3:18 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin, genel ve mesleki eğitim görme haklarından yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) ve Kaynaştırma yoluyla eğitim uygulanmaktadır. Mesleki ve Teknik Liselerdeki mesleki ve teknik eğitim programlarının gerektirdiği uygulamalı derslerde bilgi, beceri ve davranışların kazandırılması amacıyla eğitim, öğretim ve uygulama yapılan atölye ve laboratuvarlarda verilen […]

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin, genel ve mesleki eğitim görme haklarından yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) ve Kaynaştırma yoluyla eğitim uygulanmaktadır.

Mesleki ve Teknik Liselerdeki mesleki ve teknik eğitim programlarının gerektirdiği uygulamalı derslerde bilgi, beceri ve davranışların kazandırılması amacıyla eğitim, öğretim ve uygulama yapılan atölye ve laboratuvarlarda verilen kaynaştırma yoluyla eğitim esnasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda problemler yaşanmaktadır.

Meslek Liseleri 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre tehlikeli sınıfta bulunmaktadır. Bu nedenle B.E.P uygulanan kaynaştırma öğrencilerinin meslek liselerine yönlendirilmesi veya nakilleri öncesinde İlçe Nakil ve Yerleştirme Komisyonu tarafından yerleştirileceği alana sağlık açısından uygunluğuna, eğitim görüp göremeyeceğine dair sağlık kurulu raporunun istenmesi ve bu doğrultuda yerleştirilmesinin yapılması gerekmektedir.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan bu özel eğitim öğrencileri, Mesleki ve Teknik Liselerdeki atölye ve laboratuvar derslerinde iş sağlığı ve güvenliği açısından bir risk oluşturmaktadır. Bu öğrencilerin özellikleri göz önüne alındığında zaten üst düzeyde dikkat ve özen gerektiren atölye ve laboratuvar dersleri kaynaştırma yoluyla yapılan eğitim programı kapsamında yeniden gözden geçirilmelidir. Eğitim ve öğretimde iş sağlığı ve güvenliği koşulları dikkate alındığında kaynaştırma öğrencileri açısından özel eğitim iş uygulama merkezlerinin (okullarının) artırılması bir zorunluluktur.

Bu çerçevede Türk Eğitim Sen olarak Mesleki ve Teknik Liselerdeki kaynaştırma öğrencilerinin özel durumları dikkate alınarak iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması için özel eğitim iş uygulama merkezlerinin (okullarının) artırılması ve bu sağlanana kadar yönlendirmenin güvenlik açısından risk yaratmayan eğitim kurumları ile mesleki eğitim kurumları ve alanlarına yönlendirilme yapılması için tedbir alınması hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ1 + = 6

Henüz yorum yapılmamış.