reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ÖZEL EĞİTİM VE HEM ÖĞRETMENLERİ DE NÖBET ÜCRETİNDEN YARARLANDIRILMALIDIR

22 Ocak 2018, Pazartesi, 1:36 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmede, örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dâhil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere haftada 3 saati geçmemek üzere ek […]

Bilindiği üzere, 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmede, örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dâhil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödeneceği hükme bağlanmıştır. Ancak, MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin “Müdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevi” başlıklı 44. maddesinde, yaygın eğitim kurumları olan Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerinde görev yapan öğretmenler ile Özel Eğitim Sınıfı Öğretmenlerine yer verilmemiştir.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, mevzuatta gerekli yasal düzenlemenin yapılarak, Halk Eğitim Merkezlerinde görev yapan ve nöbet görevini fiilen yerine getiren öğretmenlere nöbet karşılığı ek ders ücreti ödenmesi, nöbet görevini fiilen yerine getirmeyen ancak teneffüs saatlerinde örgün ve yaygın eğitim kurumları bünyesinde bilfiil çalışarak sınıfın güvenliğini sağlayıp, öğrencileri kontrol altında tutarak disiplini sağlayan özel eğitim sınıfı öğretmenlerine de ek ders ücreti ödemesinin yapılarak, mağduriyetlerin giderilmesi hususunda talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + 8 =

Henüz yorum yapılmamış.