reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Proje Okulları Öğretmenlerinin Haklarının Korunması

4 Eylül 2015, Cuma, 9:46 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere, 14 Mart 2014 tarih ve 28941 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 22. Maddesi ile 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesine “(9) Yurt içi veya yurt dışında, yerli veya yabancı kurum ve kuruluşlarla veya başka ülkelerle işbirliği anlaşması […]

Bilindiği üzere, 14 Mart 2014 tarih ve 28941 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Millî Eğitim Temel Kanunu İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 22. Maddesi ile 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 37 nci maddesine “(9) Yurt içi veya yurt dışında, yerli veya yabancı kurum ve kuruluşlarla veya başka ülkelerle işbirliği anlaşması çerçevesinde kurulan ve ulusal veya uluslararası proje yürüten okul ve kurumlar, Bakan onayı ile proje okulu olarak seçilen ve belirli eğitim reformu ve programları uygulanan okul ve kurumlar ile Bakan onayıyla doğrudan Bakanlık merkez teşkilatına bağlanan kurumlara yapılacak öğretmen atamaları ve yönetici görevlendirmeleri Bakan tarafından yapılır.” fıkrası eklenmiştir. Ancak, bu kurumlarda görevlerine devam etmekte olan yönetici ve öğretmenlerimizin durumu ile ilgili herhangi bir düzenlemeye yer verilmemiştir. Buna karşılık bazı illerde, bu eğitim kurumlarında görev yapmakta olan mevcut yönetici ve öğretmenlerin istekleri dışında görevlerinden alınarak başka eğitim kurumlarında görevlendirildikleri ve yerlerine başka kişilerin atandığına dair Sendikamıza bilgiler ulaşmıştır.
Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, bahsi geçen eğitim kurumlarında görev yapmakta olan yönetici ve öğretmenlerden kendi istekleri ile görevden ayrılmak isteyenlerin haricinde kalanların haklarının korunarak, sadece bu eğitim kurumlarına yapılacak olan yönetici görevlendirmesi ve öğretmen atamalarında yasa ve mevzuat hükümleri doğrultusunda işlem tesis edilmesi ve  mevzuata aykırı davranan illerin yöneticilerinin uyarılması hususunda talepte bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız.

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ5 + 9 =

Henüz yorum yapılmamış.