reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

“Rotasyon İptali İçin Dava Açan Ender Sendikalardanız”

4 Temmuz 2015, Cumartesi, 12:44 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 3 kişi okudu | 0 yorum
MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği değişti. Rotasyon uygulamasının 12 yıldan 15 yıla çıktığını ancak bu uygulamanın öğretmenlere hiçbir fayda getirmeyeceğini ve iptalini istediklerini belirten Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Twitter hesabından şunları kaydetti; “Rotasyon ertelenmiyor, ancak süre 12 yıldan 15 yıla çıkıyor. Yıl artırılarak rotasyona uğrayacakların sayısı azaltılıyor. İptalini dilerdim. […]

MEB atama ve yer değiştirme yönetmeliği değişti. Rotasyon uygulamasının 12 yıldan 15 yıla çıktığını ancak bu uygulamanın öğretmenlere hiçbir fayda getirmeyeceğini ve iptalini istediklerini belirten Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Twitter hesabından şunları kaydetti;

“Rotasyon ertelenmiyor, ancak süre 12 yıldan 15 yıla çıkıyor. Yıl artırılarak rotasyona uğrayacakların sayısı azaltılıyor. İptalini dilerdim.

Rotasyonu destekleyenler olduğunu biliyorum ancak rotasyona hiç inanmadım, kime yapılırsa yapılsın, kim ne derse desin faydasına hiç inanmadım.

Faydasına inanmadığımız rotasyonun iptali için bildiğiniz gibi iptal Davası da açan ender sendikalardanız. Birileri gibi sözde karşı olmadık.

MEB süreyi 15 yıla çıkarsa da, geri adım atmadı, birilerinin söylediği gibi ciddiyetini kaybetmedi! Ciddi ciddi rotasyonun arkasında durdu.

İptal davamız nasıl sonuçlanır, bilinmez. Ancak MEB’e şu uyarıyı yapmak lazım, dönüştürülen okullara uygularsanız hukuki problemler yaşarsınız.

İlköğretim okulları, ilkokul ve ortaokul olarak ayrılmış, yeni bir yapı oluşmuştur. Yargı bu yeni durumu göz önüne alarak iptal edebilir.

Dolayısıyla MEB yaşanabilecek kaosu şimdiden hesap etmeli ve dönüştürülen tüm okulların öğretmenlerini rotasyon kapsamı dışında tutmalıdır.”

İlgili yönetmelik için tıklayınız.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ3 + 4 =

Henüz yorum yapılmamış.