reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ŞİDDETE KARŞI TEK YÜREK

18 Aralık 2017, Pazartesi, 4:22 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 6 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, İzmir Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in, iki öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından tüm sendikalarla 18 Aralık tarihinde (Bugün) ilk derse başlamadan okullarımızda şiddete ve saldırılara karşı ortak açıklama yaparak, şiddeti kınama çağrısı yapmıştı. Genel Başkanımızın çağrısına olumlu cevap veren sendikalarla birlikte, bugün okullarda […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, İzmir Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in, iki öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından tüm sendikalarla 18 Aralık tarihinde (Bugün) ilk derse başlamadan okullarımızda şiddete ve saldırılara karşı ortak açıklama yaparak, şiddeti kınama çağrısı yapmıştı.

Genel Başkanımızın çağrısına olumlu cevap veren sendikalarla birlikte, bugün okullarda yaşanan şiddet olayları kınandı. Ülkemizin dört bir yanında şiddete karşı tek yürek olduk. İlk derse başlamadan önce hayatını kaybeden okul müdürümüz Ayhan Kökmen’e Allah’tan rahmet; acılı ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına baş sağlığı dilendi. Öğretmenlere yönelik şiddet protesto edilerek; Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili ivedilikle tedbir alması istendi.

Genel Başkanımız konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “İzmir Ödemiş’te okul müdürümüz iki öğrenci tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Bu olay elbette ilk değil, daha önce de benzeri menfur olayları yaşadık. Yaralama, dayak, taciz olayları eğitimde artarak yaşanıyor. Bunların olması öğretmen verimliliğini de etkilemektedir.

Sendikalı, sendikasız tüm öğretmen ve eğitim çalışanları 18 Aralık’ta ilk ders başlamadan önce tüm okullarda, sendikal taassup, sendikal farklılıklar bir yana bırakılarak yan yana ŞİDDETE HAYIR diyebilmelidir. Bu birlik sağlanmalıdır, söz konusu öğretmendir, eğitimdir.

Ülke genelinde yapılan bu açıklamaların hedefinde kimse yoktur. Burada asıl amaç ülkemizde artarak devam eden şiddet gerçeğine dikkat çekmek, bu konuda, öğretmen, öğrenci hatta velilerimizle bir ve beraber olduğumuzu gösterebilmek, tedbir alınmasını sağlayabilmektir.

Bu sebeplerle, sembolik olarak il merkezlerinde yapılan açıklamalar hariç, 18 Aralık’ta okul bahçelerinde yapılan açıklama metnini kimin, hangi sendika temsilcisinin okuduğunun da önemi yoktur, öğrencilerimiz dahi okuyabilir. Mesele hep birlikte ŞİDDETE HAYIR diyebilmektir.”

İllerimizde şube başkanlarımızın, işyeri temsilcilerimizin öğretmenlere yönelik şiddete dair yaptıkları basın açıklamasında, öğretmenlerimize sahip çıkmanın, geleceğimize sahip çıkmak olduğu dile getirildi ve şu ifadelere yer verildi:

ŞİDDETE HAYIR!

ÖĞRETMENE SAHİP ÇIKMAK GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR!

“Son yıllarda üzülerek şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artık sıradanlaşmış üçüncü sayfa haberleri arasına girmiş durumdadır. Neredeyse gün geçmiyor ki, öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan bir öğretmen haberiyle karşılaşmayalım.

Öğretmenlerimizin motivasyonuna, itibarına, sıhhatine ve hatta canına kast eden şiddet vakaları, artık eğitim hayatımızın en hayati problemlerinden birisi haline gelmiştir.

Bu acı haberlerin sonuncusu da önceki gün İzmir Ödemiş’ten geldi. Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Ayhan Kökmen öğretmenimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiamıza sabır ve başsağlığı temenni ediyoruz.

Şiddeti nefretle kınıyor, reddediyor, telin ediyoruz. Öğretmene şiddet konusunda bütün eğitim çalışanlarının yek vücut şekilde dimdik ayakta olduğunu tüm Türkiye kamuoyuna ilan ediyoruz.

Öğretmene uygulanan şiddet olayları vuku bulduğunda, sorumluluk makamlarını işgal edenlerin de kınama mesajlarını tabii ki olumlu buluyoruz. Ancak, yetki sahibi olanların, sadece kınamakla yetinmesini bir zafiyet olarak gördüğümüzü ve kendilerinden daha somut adımlar atmalarını da beklediğimizin bilinmesini istiyoruz.

Artık yeter!

Öğretmene ve kamu çalışanlarına yönelik şiddet hadiseleri üzerine ciddi idari ve hukuki tedbirler ivedilikle alınmalıdır. Şiddet vakaları konusunda önleyici ve caydırıcı tedbirleri hayata geçirecek mevzuat düzenlemeleri zaman kaybedilmeksizin hayata geçirilmelidir. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin etkin hale getirilmesi, disiplin yönetmeliklerinin yetersizliklerinin giderilmesi, okullarda güvenlik önlemlerinin alınması vs. gibi düzenlemelerin yanı sıra hepsinden öncelikli olarak öğretmenlerin itibarının artırılmasına yönelik tedbirlerin alınması kaçınılmazdır. Öğretmene verilen değer hususunda öğrenci ve ailelerin bilinçlendirilmesi, öğretmene şiddet vakalarının önünün alınması anlamında gözden kaçırılmaması gereken hususların başında gelmelidir.

Tekrar Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Hükümete çağrıda bulunuyoruz:

Artık sabırlar tükendi!

Özelde öğretmene, genelde kamu çalışanlarına yönelik şiddet vakalarını önleyebilmek için bahsi geçen mevzuat düzenlemeleri için hemen, hiç vakit geçirmeden, derhal harekete geçilmelidir.

Buradan ilan ediyoruz; şiddet konusunda gerekli mevzuat düzenlemeleri yapılmaz ise, bundan sonra yaşanabilecek şiddet vakalarının sorumlularından birisi olarak bu tedbirleri almayan makamları göreceğiz!

Ayrıca medya kuruluşlarının öğretmenlerimizin itibarını rencide edici haberlerden kaçınmaları, öğretmene saygı ve değeri öne çıkaran yayınlara öncelik vermelerinin de öğretmene şiddet olaylarının önlenmesi anlamında katkısı olacağını da hatırlatmak istiyoruz.

Şu hususun da dikkatlerden kaçırılmamasını özellikle belirtiyoruz: Biz öğretmenler, öğrencilerimiz için varız. En büyük sevinç ve gurur kaynağımız, öğrencilerimizin başarı ve mutluluğudur. İzmir’deki gibi münferit hadiseler üzerinden öğrencilerimize karşı duyduğumuz sevgi ve sahiplenme hissiyatımızdan kimse şüphe etmesin.

Buradan ailelere de çağrıda bulunuyoruz: Çocuklarınız, çocuklarımızdır. Onları daha güzel bir geleceğe hazırlamak için en az sizler kadar istekli olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Takdir edersiniz ki, eğitim, okul, aile ve çevre ile bütün olarak yürütülen bir süreçtir. Sizden tek arzumuz; öğrencilerimizle aramızda oluşturduğumuz sevgi ve saygıya dayalı beraberliğimize katkı sağlamanızdır.

İzmir’de kaybettiğimiz Ayhan Kökmen başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, şiddete maruz kalmış meslektaşlarımıza geçmiş olsun diyor, öğretmene şiddeti lanetlediğimizi kararlılıkla ifade ediyor ve bir daha benzeri hadiselerle kamuoyuna gündemine gelmemeyi diliyoruz.

Unutmayalım; öğretmen sahip çıkmak geleceğimize sahip çıkmaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

6087 6085 6084 6083 6082 6081 6080 6079 6078 6077 6076 6075 6074 6073 6072 6071 6067 6066 6065 6064 6063 6062 6061 6060 6059 6058 6057 6056 6055 6054 6053 6052 6051 6050 6049 6047 6046 6045 6044


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 7 = 8

Henüz yorum yapılmamış.