reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Soru ve Cevaplarla Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği

24 Ekim 2015, Cumartesi, 9:43 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’te yapılan değişikliğin ardından MEB’in, İDDK kararı doğrultusunda, tüm görevlendirmeleri iptal etmesi, eski yöneticileri göreve iade etmesi ve yazılı sınav yaparak görevlendirmeleri yenilemesi gerektiğini kaydetti. Koncuk şunları söyledi: “Yönetici görevlendirme yönetmeliği yayınlandı. Yönetmelikte yer alan müdürlük görevlendirme düzenlemesine asla katılmıyoruz. […]

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine Dair Yönetmelik’te yapılan değişikliğin ardından MEB’in, İDDK kararı doğrultusunda, tüm görevlendirmeleri iptal etmesi, eski yöneticileri göreve iade etmesi ve yazılı sınav yaparak görevlendirmeleri yenilemesi gerektiğini kaydetti. Koncuk şunları söyledi:
“Yönetici görevlendirme yönetmeliği yayınlandı. Yönetmelikte yer alan müdürlük görevlendirme düzenlemesine asla katılmıyoruz. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmesinin ise sadece yazılı sınav sonucuna göre yapılacak olması sevindiricidir. Yönetmeliğin bu yönüyle yazılı esas alınarak düzenlenmesi, Türk Eğitim-Sen tarafından kazanılan İDDK kararı sonucudur, tabi burada MEB’de görev yapan bazı üst düzey yöneticilerin gayretlerini de unutmamak, bu hakkı teslim etmek hakkaniyet gereğidir.
Bu arada, MEB’in, yönetmeliği, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı yönüyle, olumlu olarak değiştirilmesi, bir çok öğretmenin, “tüm görevlendirmeler yapıldıktan sonra, yapılan anlamsız değişiklik” yorumuna yol açmıştır. Bu arkadaşlarımız elbette haksız değildir, ancak İDDK kararı gereği, eski yönetmeliğe göre yapılan, tüm müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmeleri iptal edilmiştir. MEB, yargı hükmünü bugüne kadar uygulamamakla suç işlemiştir. Bu konuda tüm valiler ve il müdürleri ile ilgili suç duyuruları sendikamız tarafından yapılmış, ayrıca tüm görevlendirmelerin iptali için ayrı bir dava da açılmıştır.
MEB, İDDK kararı doğrultusunda, tüm görevlendirmeleri iptal etmeli, eski yöneticileri göreve iade etmeli ve sonrasında yazılı sınav yaparak görevlendirmeleri yenilemelidir. MEB’in önünde başka bir yol yoktur. MEB, er veya geç bu uygulamayı yapmak zorundadır, kaçacak yerleri kalmamıştır. Yargı kararını uygulamaktan kaçmaları, yaşanan problemi büyütmekten başka bir işe yaramayacaktır. Aynı uygulama, 6 ayı doldurmamış, şube müdürlerinin yaptığı müdürlük değerlendirmeleri için de geçerlidir. MEB, ne yaparsa yapsın, deve kuşu misali başını kuma gömerek, tehlikeden kaçamaz. Kaldı ki, önümüzdeki günlerde, yargı kararını uygulamayan, yöneticilere yönelik açılacak yüzlerce tazminat davasını da, valiler, il müdürleri, bakan ve genel müdürler göze almak zorundadır.
Üzüldüğüm bir konuyu da paylaşmak istiyorum, müdür yardımcısı olmak, ya da elindeki makamı korumak için, 40 yıllık dostlarını yolda bırakanlar şimdi ne yapacaklar, bir yıl dahi sanki, analarından arkalarında koltukla doğmuşçasına, bu makamlardan ayrılmayı göze alamayan, her türlü ahlaki tavizi veren, kendilerini pazarlayan bu kişiler, şimdi oturup bol bol mevzuat çalışsınlar, artık bunları yandaş sendika da kurtaramayacaktır. Yönetmelikte, dostlarını, yoldaşlarını satmanın bir puan değeri maalesef yok, artık (!)
Türk Eğitim-Sen, bu işin peşini bırakmamıştır, bundan sonra da bırakmayacaktır. Yandaş, soytarılar ne yaparsa yapsın eninde sonunda hak galip gelecek, alın teri dökenler kazanacaktır.”

 

Soru ve cevaplarla yönetici görevlendirme yönetmeliği için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ7 + 4 =

Henüz yorum yapılmamış.