reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Şube Başkanı Sevgi Yalav’ın Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım 2014, Pazartesi, 4:11 | Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 4 kişi okudu | 0 yorum
Eğitim, insanı insan yapan değerlerin topluma sunulmasıdır. Millî eğitim ise bireyleri millet yapmak gibi ulvî bir değere sahiptir. Bu yüzdendir ki tüm ülkeler, millî eğitim vasıtasıyla milletine bağlı, ülkelerinin çıkarlarını düşünen bireyler yetiştirir. Maalesef bunun dünyadaki tek istisnası Türkiye Cumhuriyeti’dir. Okullardan Türk büyüklerinin resimlerini gayri resmî olarak kaldıran, Andımız gibi gençliğe ülkü aşılayan bir değeri […]

Eğitim, insanı insan yapan değerlerin topluma sunulmasıdır. Millî eğitim ise bireyleri millet yapmak gibi ulvî bir değere sahiptir. Bu yüzdendir ki tüm ülkeler, millî eğitim vasıtasıyla milletine bağlı, ülkelerinin çıkarlarını düşünen bireyler yetiştirir. Maalesef bunun dünyadaki tek istisnası Türkiye Cumhuriyeti’dir.

Okullardan Türk büyüklerinin resimlerini gayri resmî olarak kaldıran, Andımız gibi gençliğe ülkü aşılayan bir değeri yok eden, törenlere öğrencilerin katılımını zorunlu olmaktan çıkartan, okullarda yapılan millî bayram törenlerini yasaklayan, dil birliğini parçalayan ve yakın bir zamanda İstiklâl Marşımızı da okulların dışına taşıma arzusu taşıyan bir millî eğitimin ülkemizi getirdiği durum ortadadır.

 

Okullarda tüm baskılara rağmen Millî Eğitim Temel Kanununda belirtildiği üzere vatansever gençler yetiştirmek isteyen idarecilerin ve öğretmenlerin varlığı Türk milletinin değerleriyle kavgalı olanları rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık sonucu okulları bir kaos ortamına sürüklemek pahasına eğitim-öğretim yılının başında yönetici kıyımı başlatılmıştır. Kıyım neticesinde bulunduğu kurumda 4 yılını dolduran idareciler görevlerinden alınmıştır. Milleti düşmeyenlerin işe milletin evlatlarıyla başlaması bizleri şaşırtmamıştır.

Bu süreçte her zaman olduğu gibi kamuoyu aldatılmıştır. “Okul müdürlerini öğretmenler seçecek.” sözleri lafta kalmış, öğretmenlerin tam puan verdikleri okul müdürleri AKP-Eğitim Bir Sen yönetmenliğinde düzenlenen çadır tiyatrosunda düşük puan verilerek öğretmenliğe geri döndürülmüştür. Gününü, gecesini, hafta sonunu özveriyle okulların idaresi için harcayan 25 yıllık idareciyi 25 yıl sonra bir teşekkür dahi etmeden öğretmenliğe geri döndüren zihniyet, müdürümüze haksızlık yaptığı gibi öğrencilerimizin eğitim hayatlarını önemsemediğini de göstermiştir.

Ardından düzenlenen ikinci çadır tiyatrosu daha da vahim sonuçlar doğurmuştur. Neredeyse %80’i hükümeti hükümetten daha çok düşünen malum sarı sendikanın üyelerinden oluşan seçici kuruldaki kendini ve haddini bilmez partizanlar, sendikasızlara ömrünü Türk millî eğitimine adamış yarım asırlık çınarlara 40 puan verecek kadar hadsizleşebilmiştir.

“Türk Eğitim Sen’li” gibi ancak şeref olabilecek bir değer, sarı sendika ve iktidar mensupları tarafından kötü bir özellikmiş gibi sunulmakta, müdür olmak için Türk Eğitim Sen’den istifa edip Eğitim Bir Sen’e geçmek için söz veren kişiler ise “Karakterli, değerlendirelim.” diye övülmektedir. Asıl karakterli olan tüm menfaatleri ellerinin tersiyle iterek sendikamıza üye olan, sendikamızdan istifa etmeyen öğretmenlerimizdir, idareciliklerinin alınacağı tehdidine boyun eğmeyen Türk Eğitim Sen’li müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımızdır.

Buradan öğretmenlerin temmuzda zam alamamasına sebep olan, dönemin başbakanı dahil olmak üzere iktidarın öğretmenleri haddini aşarak aşağılayan, azarlayan sözlerine tepki göstermeyen, özür grubu atamalarını bir türlü layıkıyla yapamayan, yardımcı hizmetlerde çalışanları köle gibi kullanan Eğitim Bir Sen’e üye olan tüm öğretmenleri istifaya davet ediyorum. Bu vebali üzerinizden atınız. Unutmayınız ki iktidarlar geçicidir. Yarın başka bir iktidar bu zulümleri gerçekleştirenleri cezalandırdığında yine Türk Eğitim Sen kendilerine öğretmen kimlikleri dolayısıyla sahip çıkacaktır. Gelin bugün siz bizden önce davranın ve bu zulme son verilmesine vesile olun.

2014-2015 eğitim-öğretim yılı sene başında yaşanan öğrenci yerleştirmeleriyle başlamak üzere öğrencilerimiz için kayıp bir yıl olmuştur. İdarecilerin yaşadığı kıyım okullarımızda bir kaos meydana getirmiş, göz göre göre yapılan usulsüzlükler öğretmenlerimizin idarecilere, ilçe ve il yöneticilerine, Bakanlığa hatta bu kıyımlara çanak tutan iktidara karşı duyduğu saygı ve sevgi seviyesini aşağı çekmiştir.

Öğretmenleri itibarsızlaştırmaya çalışanların, ona değer bile vermeyenlerin özetle öğretmeni maddi manevi yok sayanların 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ellerine tutuşturulan kutlama mesajlarını yok sayıyorum. Bizi yok sayanları yok sayıyorum. Biz, bize yeteriz. Zulme boyun eğmeyen, zulme ortak olmayan siz değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Şube Başkanı

Sevgi YALAV

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ9 + = 12

Henüz yorum yapılmamış.