reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Şube Müdürlüğünde Hukuksuzlukta Israr Sürüyor

26 Ağustos 2014, Salı, 11:24 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 0 kişi okudu | 0 yorum
MEB MÜSTEŞARI SAYIN YUSUF TEKİN HUKUKSUZLUKTA ISRAR EDİYOR MEB Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN ile şube müdürlüğü iptallerini görüştüm. Sayın Müsteşar mahkeme kararının yönetmeliğin yürütmesini durdurduğunu, şube müdürü atamalarını iptal ettirmediğini söyledi. Ben, hukuka uygun olmayan yönetmelikle yapılan atamaların da iptal edilmesi gerektiğini söyleyerek, değerlendirmesinin doğru olmadığını, böyle bir dava açılması halinde, mahkemenin vereceği kararın belli […]

MEB MÜSTEŞARI SAYIN YUSUF TEKİN HUKUKSUZLUKTA ISRAR EDİYOR

MEB Müsteşarı Sayın Yusuf TEKİN ile şube müdürlüğü iptallerini görüştüm. Sayın Müsteşar mahkeme kararının yönetmeliğin yürütmesini durdurduğunu, şube müdürü atamalarını iptal ettirmediğini söyledi. Ben, hukuka uygun olmayan yönetmelikle yapılan atamaların da iptal edilmesi gerektiğini söyleyerek, değerlendirmesinin doğru olmadığını, böyle bir dava açılması halinde, mahkemenin vereceği kararın belli olduğunu, problem büyümeden çözülmesi gerektiğini, insanların beklentiye sokulmasının doğru olmadığını söyledim ancak, Sayın Müsteşar, son kararının bu şekilde olduğunu, atamaları iptal etmeyeceğini söyledi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Bu durumda, Türk Eğitim Sen olarak, MEB ile ilgili, yargı kararını uygulamamaktan suç duyurusunda bulunacağız. Bu arada, Sayın Müsteşara, açıklamasında yer alan B planının ne olduğunu da sordum, B planlarının çıkacak mahkeme kararını uygulamak olduğunu söyledi. Bize göre B planı ifadesinden böyle bir anlam çıkmaz ama Sayın Müsteşar B planını böyle açıkladı. Bize göre, B planından kastı, atamaları iptal edecek ihtimal bir mahkeme kararını dahi, by pas edecek, bir yol bulmaktır.

Bizden günah gitti, bu işin sonuna kadar gidecek, kazandığımız bir davanın gereğinin yapılmasını sağlayacağız. Bu arada Sayın NABİ Avcı’ya da durum tarafımdan iletilmiştir. Sayın Bakan da konuyla ilgileneceğini bizzat bana söylemiştir.

Sonucu görelim, kim haklı çıkacak, biz mi, Sayın Müsteşar mı? Hukukun galip gelmesini diliyorum, Sayın Müsteşarın, açık bir hukuk ihlalini meşru gördüğü açıktır ve kendisine yakışmamaktadır.

Geçmişte defalarca yaşadığımız bir olaya, kutupları yeniden keşfetmek, gibi yaklaşmak, Müsteşarlık makamına gelmiş bir kişiye hiç uygun değildir. Şube müdürlerinin, yargının iptal kararına rağmen atamalarını iptal etmemek, onlar için de sıkıntılı bir durumdur. Yapılacak tek şey, tercihleri yeniden alarak, yeni çıkacak yönetmeliğe göre sil baştan atama yapmaktır.

 

İsmail KONCUK Genel Başkan

 

 

 

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ2 + 4 =

Henüz yorum yapılmamış.