reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

ŞURA KARARI UYGULANSIN, HER OKULA BÜTÇE AYRILSIN

2 Ocak 2018, Salı, 5:38 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
Bilindiği üzere; T.C. Anayasası’nda yer alan sosyal devlet ilkesi doğrultusunda, eğitim ve öğrenim hakkının Devlet okullarında parasız olduğu düzenlenmiştir. Ancak, ne yazık ki okullarımız maddi yönden büyük sıkıntılar yaşamakta, okullara ayrılan ödenek zorunlu giderlerin karşılanmasında dahi yetersiz kalmakta, hatta bazı okullarımız için hiç ödenek tahsis edilmemektedir. Okullarımız kendi kaderlerine terk edilmiş, tüm yük ve sorumluluk […]

Bilindiği üzere; T.C. Anayasası’nda yer alan sosyal devlet ilkesi doğrultusunda, eğitim ve öğrenim hakkının Devlet okullarında parasız olduğu düzenlenmiştir. Ancak, ne yazık ki okullarımız maddi yönden büyük sıkıntılar yaşamakta, okullara ayrılan ödenek zorunlu giderlerin karşılanmasında dahi yetersiz kalmakta, hatta bazı okullarımız için hiç ödenek tahsis edilmemektedir. Okullarımız kendi kaderlerine terk edilmiş, tüm yük ve sorumluluk okul yöneticilerinin omuzlarına yüklenmiştir. Parasız eğitim-öğretim hakkı anayasal bir hak olmasına karşılık, okul yönetimleri zaman zaman maddi ihtiyaçların karşılanabilmesi için velilerden bağış adı altında yardım toplamak zorunda kalmaktadır. Bir yandan da Bakanlığın talimatıyla bağış toplanması yasaklanmıştır. Okulun zorunlu giderlerinin karşılanabilmesi için velilerden bağış almak zorunda kalan okul yöneticileri kimi zaman disiplin işlemleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Türk Eğitim Sen olarak, tüm bu sorunların çözümü için 19. Milli Eğitim Şurası Genel Kuruluna sunduğumuz teklif kabul edilerek, bu teklif doğrultusunda “Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden okullarda yaşanan maddi sıkıntıların giderilmesi için öğrenci başına 120 TL. ödenek ayrılması” karara bağlanmış olmasına rağmen bugüne kadar herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Okullarımızda ödenek yetersizliği nedeniyle yaşanan maddi sıkıntılar halen devam etmektedir.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, okullarımızın ödenek yetersizliği sebebiyle yaşadığı maddi sıkıntıların çözümü için Sendikamızın teklifi doğrultusunda 19. Milli Eğitim Şurası’nda alınan kararın ivedilikle uygulamaya geçirilmesi, öğrenci başına 120 TL. olarak belirlenen ödenek rakamının enflasyon oranında güncellenmesi suretiyle, okullarımıza öğrenci başına ödenek ayrılması için yasal çalışma başlatılması hususunda talepte bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ4 + 6 =

Henüz yorum yapılmamış.