reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZİ DPB’YE VERDİK

24 Temmuz 2017, Pazartesi, 1:58 | Genel Merkez'den Haberler | Bu yazıyı 2 kişi okudu | 0 yorum
2018-2019 Yılı toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Türkiye Kamu-Sen’in taleplerinin yer aldığı çalışmayı Devlet Personel Başkanlığına teslim ettik. Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN,Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Toplu Sözleşme Sekreterleri ve Uzmanlarımızdan oluşan heyetimiz Devlet Personel Başkan vekili […]

2018-2019 Yılı toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Türkiye Kamu-Sen’in taleplerinin yer aldığı çalışmayı Devlet Personel Başkanlığına teslim ettik.

Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Eğitim-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN,Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Toplu Sözleşme Sekreterleri ve Uzmanlarımızdan oluşan heyetimiz Devlet Personel Başkan vekili Enes Polat’ı makamında ziyaret etti.

 

NECATİ ALSANCAK: DİLEĞİMİZ BÜTÜN SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİDİR

Türkiye Kamu-Sen’in talep metnini sunan Türkiye Kamu-Sen Genel Toplu Sözleşme Sekreteri Necati Alsancak, Türkiye Kamu-Sen olarak detaylı ve özverili bir çalışma yaptık. Memur ve emeklilerimizin sorunlarının yer aldığı bu talep metnini sizlere sunarken sorunların ivedi bir şekilde çözülmesini temenni ediyor, toplu sözleşme sürecinin verimli ve faydalı bir şekilde tamamlanmasını diliyoruz. Taleplerimizin büyük çoğunluğu mali talepler dışında tamamen mevzuat düzenlemesiyle alakalı uygulamadan kaynaklı sorunların çözümüne yönelik. Sizlerin de desteğiyle bütün sorunların çözülerek kamu görevlileri ve emeklilerinin rahatlatılacağını umuyorum. Toplu sözleşme sürecinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

 

ENES POLAT: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN ÇABALARINI YAKINDAN BİLİYORUZ

Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat ise, Türkiye Kamu-Sen’in sorunların çözümü noktasında sarf ettiği gayrete dikkat çekti. Polat, “Uzun yıllardan beridir hep beraber çalıştığımız siz kıymetli Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin sorunların çözümü noktasındaki samimiyetini ve gayretini biliyoruz. Devletimizin de imkanları doğrultusunda taleplerinizi mümkün olan en yüksek düzeyde karşılamaya gayret göstereceğine inanıyoruz. Ben de bu sürecin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaretin ardından çıkışta basın açıklaması yapan Genel Toplu Sözleşme Sekreterimiz ve Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak konuşmasında şu satırlara yer verdi;

“Göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyor; saygılar sunuyorum.

Bilindiği gibi kamu görevlilerinin ve emeklilerinin 2018-2019 yıllarında alacakları maaş zamlarının, sosyal ve özlük haklarının belirleneceği 4. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri 1 Ağustos Salı günü başlayacaktır.

Türkiye Kamu-Sen, bu yılki Toplu Sözleşme süreciyle ilgili olarak çalışmalarını tamamlamıştır.

Türkiye Kamu-Sen ve bağlı sendikalar olarak toplu sözleşme görüşmelerinde gündeme taşıyacağımız mali ve özlük haklarına ilişkin taleplerimizi belirledik.

Konfederasyon ve bağlı sendikalarımızın yetkili kurulları, günler süren çalışmalar sonucunda kamu görevlilerinin ve emeklilerin kronikleşmiş ekonomik sorunları yanında;

 

Geçmiş dönem kayıpları,

 

2015 yılı enflasyon farkı tanımın değiştirilmesi nedeniyle ödenmeyen enflasyon farkı,

 

Zorunlu tüketim harcamalarında yaşanan fiyat değişimleri ve

 

Son olarak Temmuz ayında işçilerle imzalanan toplu sözleşmede ortaya çıkan işçi-memur zammı farkını da dikkate alarak 2018 ve 2019 yıllarında uygulanmasını istediği maaş artış teklifini ortaya koydu.

Buna göre Türkiye Kamu-Sen olarak Hükümetle yapılacak toplu pazarlık masasına;

2018 yılı için ocak ayından geçerli olmak üzere seyyanen net 150 TL, %10+%10 artış ve bu artışların üzerine ekonomik büyüme ve refah paylarını içeren %3’lük zam,

 

2019 yılı için ise yine ocak ayından itibaren seyyanen net 150 TL ve %8+%8 artış ile %3 oranında ekonomik büyüme ve refah payı artışı talep ediyoruz.

 

Mali haklara ilişkin olarak gündeme getireceğimiz artış tekliflerimiz, 2018 yılının bütününde en düşük dereceli memur maaşı için 738,36 TL, ortalama memur maaşı için ise 920,35 TL zam anlamına geliyor. 2019 yılı için de en düşük memur maaşına 779,78 TL, ortalama memur maaşına ise 965,24 TL zam istiyoruz.

Bunun yanında;

Geçtiğimiz dönemde imza altına alınmasına rağmen halen uygulanmayan toplu sözleşme hükümlerinin uygulanması,

 

Vergi dilimindeki adaletsizliğin giderilerek kamu görevlileri üzerindeki vergi yükünün hafifletilmesi,

 

4/B’li sözleşmeli ve 4/C’li geçici personel ile vekil gibi adlar altında güvencesiz çalışmaya son verilerek bu kapsamdaki kamu personelinin kadroya geçirilmesi,

 

Taşeronlaşmaya son verilmesi,

 

Memur maaşını oluşturan bütün kalemler ile özel hizmet tazminatı, ek ödeme, ek ders, döner sermaye, fazla çalışma ücreti, ikramiye, sosyal denge tazminatı gibi diğer ödemelerin de emekli keseneğine dâhil edilmesi,

 

Başta aile yardımı ve çocuk parası olmak üzere tüm sosyal yardım miktarlarının artırılması,

 

Ek gösterge ve özel hizmet tazminatı adaletsizliğinin giderilmesi,

 

Ek ders, fazla mesai, nöbet ve harcırah gibi ödemelerin düzenlenerek günün şartlarına göre yükseltilmesi,

 

Yardımcı hizmetler sınıfı personeline de ek gösterge verilmesi,

 

Ramazan ve Kurban bayramlarında kamu görevlileri ve emeklilerine bayram ikramiyesi verilmesi,

 

Kıdem aylığındaki 25 yıllık sınırın kaldırılarak tüm kamu görevlilerine çalıştıkları her kıdem yılı için 20 TL kıdem aylığı ödenmesi,

 

Mülakata bağlı atamalara son verilerek adil bir atama ve görevde yükselme sistemi getirilmesi gibi birçok konu, bu yılki toplu sözleşme görüşmelerinde olmazsa olmazımız olacak.

 

Türkiye Kamu-Sen olarak ayrıca maaşlardaki reel erimenin önlenmesi ve dönem içinde ortaya çıkan zararların karşılanması amacıyla dönem içinde enflasyon farkı oluşması halinde ortaya çıkan enflasyon farkının 1 puan artırımlı ödenmesini talep ediyoruz.

Elbette 11 hizmet kolumuza ve emeklilerimize ait taleplerimiz de teklif metnimiz içinde yer alıyor.

 

Değerli basın mensupları,

Kısaca genel bir değerlendirme yaparak, özetlemeye çalıştığım taleplerimizin karşılanması, memurlarımızın yıllardır biriken sorunlarının çözülmesi için büyük bir aşama olacaktır.

Taleplerimiz, geçerli temellere dayanan, son derece makul ve karşılanabilir bir şekilde hazırlanmıştır.

Taleplerimizin karşılanmaması için tek engel, siyasetçilerin ekonomik tercihi ve yetkili sendikaların masa başında siyasiler karşısında teslim bayrağını çekerek, bir yerlerden gelen talimatlara uyması olacaktır.

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak kanunların bizlere tanıdığı yetkiler ölçüsünde, kamu görevlilerinin masa başı oyunlarla haklarının gasp edilmesinin önüne geçmek için elimizden geleni yapmaktan geri durmayacağız.

Memurları masada satmaya kalkan olursa, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da onların ipliğini pazara çıkarmak bizim asli görevimizdir.

Geçmiş dönemde şahit olduğumuz üzere; kamu görevlilerinin kazanılmış haklarının ellerinden alındığı, kalem oyunlarıyla bir önceki toplu sözleşme metninin değiştirilerek memur ve emeklilerimizin cebine el atıldığı, 1 ay sürmesi gereken sürecin 1 hafta içinde sonlandırıldığı bir toplu sözleşme süreci yaşamamayı umut ediyoruz.

Toplu pazarlık sürecinin tüm kamu çalışanlarının ve emeklilerin beklentilerine cevap vermesini hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.5342 5335 5336 5337 5338 5339 5340 5341


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ+ 5 = 6

Henüz yorum yapılmamış.