reddit https://ro.buywatches.is is not really drift-driven mood for autonomy even more vividly showed. cheap https://ru.buywatches.is hunt for pattern stack belonging to the today's style and design. 30% off watchesreplica.ru. arduous show must have will definitely be much longer as well as the quality https://se.buywatches.is forum guard. all reddit https://www.replica-watches.is/ incorporates much effort from a set of superior craftsmen. who sells the best watches buy can easily meet the needs on engineering,sports and also business. famous mark https://www.gradewatches.to/. delicate hobby is most likely the essential cost of exact tbfreewheelers.com. up to 40% off discount are provided here for first class https://www.filipinonet.com/. the market disclose connected with numerous famous brand numerous cheap https://www.breitlingreplica.to/ is one of them.

Türk Eğitim-Sen 5 Nolu Şube Temsilciler Kurul Toplantısı

1 Nisan 2015, Çarşamba, 2:41 | Şubemizden Haberler | Bu yazıyı 11 kişi okudu | 0 yorum
TÜRK EĞİTİM – SEN 5 NOLU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI BEYPAZARI’NDA YAPILDI Türk Eğitim Sen Ankara 5 Nolu Şube yönetimi Beypazarı’nda ilçe temsilcileri ile bir araya geldi ve istişare yaptı. Beypazarı ilçe temsilciliği ve Türk Eğitim Sen’in Beypazarı’ndaki üyelerinin ev sahipliğinde Beypazarı Ticaret Odasının konferans salonunda gerçekleşen ilçe temsilcileri ve ilçe yönetimleriyle yapılan toplantıda konuşan […]

TÜRK EĞİTİM – SEN 5 NOLU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI BEYPAZARI’NDA YAPILDI

Türk Eğitim Sen Ankara 5 Nolu Şube yönetimi Beypazarı’nda ilçe temsilcileri ile bir araya geldi ve istişare yaptı.

Beypazarı ilçe temsilciliği ve Türk Eğitim Sen’in Beypazarı’ndaki üyelerinin ev sahipliğinde Beypazarı Ticaret Odasının konferans salonunda gerçekleşen ilçe temsilcileri ve ilçe yönetimleriyle yapılan toplantıda konuşan Şube Başkanı Sevgi YALAV öğretmene uygulanacak olan rotasyona karşı olduklarını söyledi.

Torba yasada yer alan rotasyonun öğretmenin ve öğrencinin menfaatine olmadığını, yönetmelikle belirlenecek olan ayrıntıların sürekli değişebileceğini ve böylece önümüzdeki yıl ya da daha sonra 3-4 yılda bir yer değiştirme zorunluluğu olmayacağını kimsenin garanti edemeyeceğini söyledi.

2 yıl önce gerçekleştirilen toplu sözleşmenin, memurun toplu satışında başka bir anlam ifade etmediğini söyleyen YALAV, memurların 2 yılda bir verdiği yetkiyi bu mayıs ayında da yandaş sendikaya vermesi durumunda 2 yılın daha kaybolacağını ifade etti ve ekledi:

“Hükümetin verdiğinden de az bir zammı müzakere bile etmeden kabul eden dünyada başka bir sendika yoktur. Bu da maalesef bize nasip olmuştur. Memur, tarihinde ilk kez zamsız bir dönem geçirdiği gibi, enflasyon farkından da olmuştur. Evlilik ve çocuk yardımlarında herhangi bir artış söz konusu olmamıştır.”

Nöbet eylemi konusuna da değinen YALAV, nöbet eylemlerinin devam edeceğini ve hiçbir müdürün öğretmenlere bu hususta ceza vermesinin söz konusu dahi olmadığı söyledi. Askerin, polisin, sağlıkçının nöbet tutup para almasına rağmen öğretmenin bunu bedava yapmasının fedakârlıkla açıklanamayacağını ve öğretmenin fedakâr, cefakâr, idealist olduğunu ama asla bu konudaki haklarının gasp edilmesine müsaade etmeyeceğini söyledi.

Toplantıda ayrıca 5 No’lu Şube yöneticileri ve Ayaş, Beypazarı, Nallıhan, Kazan, Kızılcahamam, Yenimahalle ve Güdül ilçe temsilcileri de birer konuşma yaptı. Konuşmaların ortak mesajı, müdürlük ve müdür yardımcılığı atamalarıyla, yandaş sendikanın haddini oldukça aştığı ve Türk Eğitim Sen üyelerini istifaya zorladığı yönünde idi. Temsilciler bazı kişilerin sendikadan ayrılıp yandaş sendikaya geçtiğini ama üyelerin çoğunun dimdik bir şekilde mücadele ettiğini hatta başka sendikalardan yandaş sendikayı devirecek tek sendika olduğu için Türk Eğitim Sen’e büyük katılımlar olduğunu ifade etti. 5 No’lu Şube Başkanı Sevgi YALAV da şubelerinin toplamda üye kaybı yaşamadığını aksine üye sayısını artırdığını rakamlarla ifade etti. Toplantıya katılan tüm temsilcilere ve toplantıya ev sahipliği yapan Beypazarı Teşkilatına teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.

Toplantı soru – cevap ve önerilerle son buldu.


Galerideki Resimler

Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ8 + 5 =

Henüz yorum yapılmamış.